Leden 2016

get set, go!

19. ledna 2016 v 12:48 | V✧*・
kdyby mi před měsícem někdo řekl, že jednou budu brečet u posledního dílu japonského kresleňáku o plaveckém týmu, vyčarovala bych pravděpodobně svůj nejsilnější wtf pohled a řekla si, "no ty máš dost, kámo." jenže podívejme se, co není může být.
určitě jste se všichni jako malí dívali na pokémony. notak, jsme přece ta generace. a určitě jste už někdy o anime slyšeli. já jo, nikdy mě to nelákalo a rozhodně by mě nenapadlo, že se jednou budu chystat napsat článek, jako bude tenhle.
*24. prosince 2015, jedna ráno*
sestra: "pojď se se mnou dívat na anime.
já: "lol, ne. nikdy se nebudu dívat na anime. O.o"
*o půl hodiny později*
já: "shit."


takže, začalo to vlastně tak, že jsme se sestrou nemohly usnout a chillovaly jsme u mě v pokoji. ona byla na notebooku já na mobilu. a občas jsem jen tak pomrkávala, na co se dívá. když jsem zjistila, že je to nějaká japonská gay as fuck hovadina, zvedla jsem oči v sloup a dál se věnovala svým věcem. vlastně už nevím, jak je možný, že to nakonec skončilo mýma očima připoutanýma k její obrazovce a mojí legendární větou, "hej, pojď mi pustit první díl."

o co vlastně jde? takže, abych vás trošku uvedla do obrazu; free! je anime seriál o plavání (gay af samozřejmě). má dvě série. první má 12 dílů, druhá 13. každý díl má okolo 20 minut. takže vůbec nic na dlouho.
postavy. nejvíc se tam všechno asi točí okolo týpka jménem Haru (na gifech ten s černýma vlasama). miluje plavání, ale plave jenom free. (tahle hláška vám bude připadat strašně vtipná, jestli se na to začnete dívat). jeho nejlepší kamarád Makoto je strašně sexy, cute af a je můj nejoblíbenější. (to vysoký s hnědýma vlasama). Haru má love/hate vztah kamarádský samozřejmě s Rinem(ten redhead borec na posledním gifu), kterého na začátku první série budete totálně hejtovat a na konci první a přes celou druhou si budete říkat, jestli vlastně není vaše nejoblíbenější postava. žeru ho, ale ne. makoto for life. tak a už znám zbývá jenom Nagisa, ten nejmenší a pořád ze všeho excited af a úplně naposledy Rei, který mi brutálně ale brutálně připomíná Phila Lestera (amazingphil na youtube.)

měla jsem předsudky. měla, říkala jsem si, jaká to bude hovadina a k prokousání přes první díl, no dobrá, aspoň přes prvních deset minut, jsem se vyloženě musela donutit. jenže potom jsem si zvykla na tu zvláštní "nadrženou" já si prostě nemůžu pomoct japonštinu a šlo to samo. a už jsem na to nemohlo přestat koukat, protože jsem prostě potřebovala vědět, jak to sakra dopadne.
nebojte, nestal se teď ze mě žádný fanda anime, free! bylo první a poslední, na které jsem koukala. a jestli se na nějaké ještě někdy budu dívat, bude to tohle. zase a znova.
takže, jak jsem říkala, celé to má dvě série, takže abych je trochu porovnala.. sakra, obě žeru. dobře, ta znělka první série je prostě srdcovka. když se podíváte už jenom na to video s tou znělkou, tak si řeknete wtf. ale zase ta druhá byla příběhově možná trošičku silnější, protože poslední díl.. poslední závod... že těch slz ale bylo..
ale znova, nechci nic spoilovat. prosím, nesuďte to dřív než to nezkusíte. a pokud se někdy budete nudit a budete mít chuť na heartbreak a totální depku, začněte se dívat na free. :) hahah.

dear 2016...

7. ledna 2016 v 16:08 | V✧*・ |  dior
takže, nejdřív ze všeho se chci moc omluvit, že tenhle článek bude tak trošku kratší; většinou mívám hromadu novoročních predsevzetí, ale pro letošek jsem jich vymyslela sotva pět, páni.
klišé neklišé, dear 2016...
pokoj. budu se stěhovat. sice do menší místnosti, což někomu může možná připadat divný, ale vymyslela jsem si to tak sama, protože podle mě; čím menší místnost, tím útulnější pokoj. a na to já se už nemůžu dočkat, až přepadnu ikeu a nakoupím si hromadu hloupostí. muhahaha.
tetování. bude mi osmnást. mojí sestře je patnáct. moje sestra už má tetování. já ještě nemám tetování. tenhle rok to hodlám napravit. zatím vám neprozradím, co přesně si nechám udělat, ale už mám trošku představu a chtěla bych to stihnout co nejdřív.
řidičák. jak už jsem psala. letos mi padne na krk osmnáctka a k tomu připadá hromada věcí. jednou z nich je naučit se řídit auto... už teď z toho mám docela stres. #aletosezmákne
osmnáctka. a jak už jsem dvakrát zmiňovala lol, na konci července už si konečně budu moct kupovat cigarety legálně, hah. na svoji oslavu plnoletosti nechci nikdy zapomenout, proto to prostě bude muset být velký.
i swear i lived... a poslední věc není ani tak předsevzetí, jako spíš... přání. ať za to tenhle rok stojí. sice nemám naplánovanou vůbec žádnou akci, žádný koncert, měla jsem jet do anglie, ale zrušili nám to... ale to nevadí. i tak to letos zabijeme. já, vy, my všichni.
a teď mě inspirujte, jaká jsou vaše novoroční předsevzetí? :)
Yours truly.


✧*・


-