Květen 2016

it's that time of the year again.

13. května 2016 v 11:11 | V✧*・ |  dior
mám ráda květen. v květnu se toho hodně děje. na jednu stranu už si říkáte takový to, "sakra, brzo bude konec školního roku, nejspíš bych si už měla opravit tu čtverku z fyziky" (based on a true story, lol.), ale na druhou - není to v tuhle dobu v té škole už přece jenom o něco víc fajn než v tom březnu, dubnu? nevím, jak je to u vás, ale u nás teď máme sem tam nějakej ten test, ale jinak z větší části lehárko. maturity, potom začnou závěrečný výlety, vodácký kurzy.. ách, květen. ale kromě tohohle se v květnu samozřejmě děje ještě něco o trochu důležitějšího. něco, čím žije celá česká republika.

moji rodinu bych vlastně mohla popsat dvěma slovama - rozvod, hokej. většina členů té mužské části jsou totiž buď současní nebo bývalý hokejisti. a kdybych se narodila jako kluk, nemám šanci, prostě bych musela pokrčovat v tradici, hehe. ale že jsem holka, mám povinný jenom hokej sledovat a vědět o tom první poslední. ale že by mi to vadilo, to se doopravdy říct nedá. nejspíš v tom budou doopravdy ty geny. a teď je tady po roce konečně zase ten čas, čas mistrovství světa, muahahah. žije tím snad každej druhej čech, obviously, a já jsem jeden z nich. můžeme si dát moment pro výhru 3:0 s ruskem? s ruskem, bitches! a potom švédsko, to byly aspoň nervičky, o lotyšsku ani nemluvím, lol. letos jim věřím, že by ta bedna mohla být, fakt že jo. *pyšnej připadám-si-jak-jejich-máma úsměv*
já to prostě zmínit musela, protože pro mě hokej znamená doopravdy hodně a tohle období, ať se děje jedna katastrofa za druhou, je pro mě prostě díky tomu tak nějak krásný. určitě mi dejte vědět do komentářů, jestli taky koukáte, co říkáte na to, co zatím předvedli a na jaký umístění to letos vidíte, jsem jedno oko. ♥
horší chvilky potom nastávají, až je po mistráku a už se nemůžu těšit na žádný zápasy a pořád si říkám, že zase až za rok, ale naštěstí, nejsem závislák jenom na hokeji, ale taky na ohňostrojích. bydlím v okolí brna *SPOILER ALERT AF* a tam už pár let po sobě probíhá přehlídka ohňostrojů, jmenuje se ignis brunensis. nevím, jestli jste o tom někdy slyšeli, pokud jste taky odněkud z těchto končin, tak určitě jo. a ono mi to na sebe tak hezky navazuje, že když skončí hokej, ohňostroje pomale začínají. a proto tohle období miluju, pořád se něco děje.

do toho se samozřejmě ještě jezdí moto gp, ale to není záležitost jenom května-června. na motorkách sice neujíždím ani zdaleka tak dlouho jako na hokeji a ohňostrojích, ale i tak je to pro mě něco, co nikdy nesmím zmeškat a každej závod sedím u televize a fandím společně s mým nevlastním taťkou. samozřejmě číslu 93, jak jinak. občas si u toho i trochu zanadáváme a to vás vždycky tak nějak uvolní.
přidala jsem si jeden maličkej bodík do seznamu novoročních předsevzetí, a to, že letos nechci přijít o velkou cenu v brně. mamku už mám naklepnutou, že lístek dostanu jako dárek k narozkám, tak držte palce, mohl by to být fajn zážitek.
je nějaká šance, že bych se tam s někým z vás mohla potkat? představte si to, blog sraz na velké ceně. to by za hvězdy nebyli ti závodníci, ale my, heheh.

nakonec ještě musím zmínit pár "recent faves" z oblasti.. kultury? hehe, dalo by se říct.
určitě jste si všimli na boku v menu, že teď čtu kečupová mračna a musím říct, že ta knížka je skvělá. ještě nejsem ani v půlce a už teď mám depku z toho, že příjde den, až ji dočtu a ten příběh skončí. ale nic, kromě toho, že je to fakt kvalitka, zatím neprozradím, protože obviously bude recenze, tak si na ni počkejte. muahah.
a úplně na závěr pár novinek z černé díry, do které je nebezpečný spadnout a říká se jí anime - dokoukala jsem dvě další; seraph of the end a noragami. k oběma jsem hrozně rychle přirostla a sjela je snad v rekorním čase. a teď budu čekat sto let, než mi výjdou další díly, pokud vůbec. no co vám mám vykládat, klasika. (báj d wéj, ten slibovaný anime článek už je za dveřma, přísahám.)
fuu, to by ode mě pro dnešek stačilo a teď už jen držet palce, aby naši hoši dneska ty kazachy převálcovali.
pome hoši, dáme gól. :D♥

>update 19. 5. 2016, 19:00:
pořád trochu v šoku, řasenku až na bradě, nervy v kýblu.. amíci nás dali, co už. i tak bych chtěla říct, že jsem na náš nároďák pyšná jak nikdy, hráli krásně, ten americkej gól platit neměl, buďme upřímní, hehe. příští rok mě zároveň s mistrovstvím čeká maturita, takže to budou nervy nadruhou, ale třeba to dopadne fakt hustopekelně a tentokrát ta bedna bude fakticky faktózně fakt. ♥

new fandoms and stuff | 04/2016

3. května 2016 v 11:11 | V✧*・ |  gucci
konečně se snažím dokopat k nějakýmu jakž-takž pravidelnýmu přidávání. rozhodla jsem se, žeee *bubny prosím* budou bývat #velvetfridays a #cloudytuesdays {děkuju ev. že mě opravila, protože já bych si nevšimla :D}. nejsem si jistá, proč zrovna úterky a pátky, každopádně ty hashtagy se mi hodně líbí, takže uh, nechme to tak. hehe. samozřejmě to nemyslím tak, že budou bývat dva články do týdne, protože na to mi chybí jak čas, tak inspirace, ale jakože ob týden. wtf, okay stačí těchle keců - vítám vás u cloudy thursday. ♥

well, co se dubna týče, tak nějak jsem se snažila pokračovat s laděním fotek do bíla, ale musím vám upřímně říct, že se mi líbí maximálně tak prvních šest, potom už to začal být shit. možná to časem promažu, hehe. v květnu zkusím určitě přidávat nějakej kvalitnější materiál.


1. jeden z nejznámějších citátů z mého milovaného tokyo ghoula (ten anime článek výjde fakt brzo, přísahám) a zároveň moje tapeta na laptopu, protože pojďme si to přiznat, ty znaky vypadají na tom černým pozadí prostě fakt sexy.
2. protože jsem ten den byla doopravdy pyšná na svoje nehty a říkala jsem si, že když budu držet ten kelímek, tak to bude hezky vidět. no, hehe, nebylo.
3. haru, kaneki, levi - moje lásky (a ano, pojmenovala jsem si je). ♥ však vy víte že já si ty kaktusy prostě jedu.


4. protože jsem po strašně dlouhé době našla krabičku od té rtěnky a zrovna se mi to tam tak hezky hodilo, no.. lol.
5. tohle je tak na 99,9% moje nejoblíbenější fotka z tohohle měsíce, možná z celýho mýho instáče vůbec. límečky, světýlka.. nejsem si jistá, která fotka mě vystihuje líp, než tahle.
6. to jsem zrovna byla nemocná a měla jsem hlad. a jahody prostě vypadají sexy.


7. moje bejby. ♥ ten den dojel na prvním místě, tak jsem si to prostě nemohla odpustit, protože tuhle jeho fotku zkrátka zbožňuju.
8. mohla bych tady napsat tisíce slov o tom, jak moc tuhle vůni zbožňuju, ale to bych si možná spíš nechala na recenzi, takže dejte vědět, kdyby jste ji chtěli. ♥ teď vám jenom řeknu, že je to jeden z mých největších must-have's a vypadá krásně jak na poličce tak na fotkách.
9. white roses = best roses = buttercup's roses. tyhle sice nebyly pro mě, ale ode mě pro moji milovanou babču k narozkám. udělaly jí hodně radost, což zase udělalo radost mě, že jo.


10. nenechte se splést; takhle sice čenda vypadá mírumilovně, ale jinak je to strašná svině, vždycky mám od něj obě ruce doškrábané.
11. protože tohle je věc, která je na jaru nejlepší - všechno kvete. a všichni si to fotí. a já nemohla být vyjímka, ne asi.
12. miluju červánky. když jsou k večeru na obloze červánky, může se stát cokoliv, ale já stejně budu happy. tyhle pásky jsem sice na zdi měla od sluníčka, ne od červánků, ale upřímně, když se do tohohle probudíte, tak prostě víte, že to bude dobrej den. a taky že byl.


13. okay, řeknu vám to tak, jak to bylo - tohle je plevel, kterej jsem utrhla po cestě z autobusu domů, ale když mě se ta kytka tak strašně líbí, že si nikdy nemůžu pomoct.
14. protože koukejte jak cool vypadá moje postel, notak.
15. starší fotka, kterou jsem jen tak random našla v mobilu, ale koukejte na tu košili, jo? koukáte? - je pastelově modrá a jsou na ní mráčky, sakra. a já si ji nemohla koupit, protože jsem na mizině. fuck my life.


✧*・


-