Listopad 2016

blow, wind, so the fire will grow. is this medicine or poison? not even my mom knows.

20. listopadu 2016 v 15:36 | V✧*・ |  chanel
goodness gracious, oni mi dali řidičák. pořád mi to nějak nedochází tho, což je možná tím, že celej tenhle týden byl vážně vyčerpávající a já jsem totálně emotionally drained. v pondělí jsem byla ve škole prakticky od sedmi ráno do šesti večer, protože jsme zkoušeli na divadlo (neptejte se plz, vážně. nechcete vědět). když jsem z té zkoušky odcházela, bylo mi totálně na chcípnutí, takže jsem se v úterý vykašlala na školu, což jsem neměla dělat, protože teď mám velký stresy s omluvenkama, ale na to se taky radši neptejte, prostě #staydebil. středa byla stres asf, protože ráno jízda na náledí a hned potom hrát divadlo před celou školou, no uznejte. ugh. nakonec to dopadlo celkem dobře, až na to, že se mi vypnul mikrofon, takže uhm.. yeah. that was fucking awkward. ale žiju. na čtvrtek jsem si naplánovala, že nevylezu z postele. a obviously jsem to taky dodržela. v pátek jsem měla zase závěrečky a tentokrát už to bylo (thanks god) doopravdy naposledy. "hodnocení bude velmi krátké, protože vám prakticky nemám co vytknout. prospěla." not gonna lie tho, trochu mi to bude chybět, heh. můj instruktor byl super. na druhou stranu stačilo a já jsem ráda, že kapitolu "autoškola" můžu konečně uzavřít.

well, o většině těch písniček jsem už dávno psala na lawlieta, takže jestli to tam někdo čtete (ahoj steel, lol), budu se hodně opakovat, ale fuck that, kpop je důležitej a nikdy se o něm nemluví dost. ( ͡° ͜ʖ ͡°) got7 jsou velkej hood mojí sestry. já osobně si k nim pořád nějak snažím najít cestu a zatím se mi to moc nepovedlo. nebo aspoň ne v takový míře, jako třeba s bts nebo monsta x. nevím čím to je, ale jejich písničky mě prostě moc nechytají. tbh celkem mě to štve, protože do fandomu se počítám jako plnohodnotnej člen, páč o nich vím první poslední (což je samozřejmě záshluha především mojí sestry). ten fakt, že se mi od nich líbí tak tři písničky, ale nemění nic na tom, že hard carry je jedna z nich, protože damn son, ten song je totální jam (dávalo vůbec smysl něco z toho, co jsem teď napsala? lol #letsnot)

když jsem tenkrát dělala ten první k-playlist, rozhodně jsem nebyla tak monsta x asf, jak jsem teď. hrozně dlouho mi trvalo, než jsem se vůbec naučila jejich jména (i mean, kihyun, hyungwon, shownu, jooheon... really? what do you want from me?), potom struggle s tím, že jsem od sebe borce nemohla rozeznat (což je celkem trapný, když si vezmu, že jsem to u jinejch tří skupin zvládla během dvou dnů). ale nakonec přišel zlom a já nevím, jak se to stalo, vážně ne, nejspíš jsem viděla nějaký hodně dobrý crack video. a když potom vyšel klan dvojka (miluju ten název, lol) a hlavně fighter, ten klip, dance practice.. damn son, hodně těžko se mi vysvětluje, jak moc tu písničku zbožňuju. (co se biasů týče, pořád jsem stuck (fandom pochopí referenci, lol) mezi minhyukem a kihyunem a hodně mě to frustruje bc i just don't fucking know. i když.. v monsta jsou moje děvky všichni, takže uhm. #můj hood.)

baekhyun nutně potřebuje chillovat, protože už mi celkem dlouho totálně ničí můj bias list. #i_stan_chanyeol_i_swear. nejsem moc zastánce tady toho shitu okolo "podskupin", protože podle mě, když jste jedna skupina, tak jste jedna skupina a máte sakra dělat věci společně, etc, chápete mě? jak jsem zjistila, korejci takhle moc nefungujou, bohužel. prostě mi v tom klipu chybí těch dalších devět uhm, chtěla jsem říct šest lidí (#ot12_for_lifeu). i když je fakt, že kdyby nebyly podskupiny, nebyla by tahle extrémně chytlavá písnička, kterou když si pustím v osm ráno, mám ji v hlavně ještě v osm večer. srsly, je to chytlavý jak... damn, inspirace nikde, fakt mě nenapadá žádný přirovnání, prostě je to vážně chytlavý, věřte mi #buttercup_struggling_with_words_since_1998.

"nebudu poslouchat kpop" *o pár dní později* "nebudu poslouchat jiný skupiny, než exo" *o pár dní později "nebudu poslouchat holčičí skupiny" *o pár dní později* "...well fuck" okay, naštěstí jsou to blackpink, který mají zatím jenom pár písniček a ještě nejsem ve fázi spamování na weheartit a čtení fanfikcí, kam se hopefully ani nedostanu, protože si psychicky ani peněžně dovolit další fandom nemůžu, každopádně yeah, playing with fire jsem teď měla na repeatu hodně často, not gonna lie. když oni jsou ty mařky strašně sympatický, a kdybych si měla vybrat, kterou z nich mám nejradši, tak řeknu jennie, protože mi strašně připomíná jednu herečku z cinderella and four knights (víte jak to drama miluju, okay). mindfuck je, že ta mařka z cinderelly je doopravdy členka jedný další skupiny. a ta skupina se jmenuje apink, což je taky mindfuck. a vůbec největší mindfuck je, že já apink vlastně vůbec nemusím, kdežto blackpink začínám brutálně stanovat. what the actual fuck. ill stop now.


nemysleli jste si snad, že se nezmíním o bts, že ne? lol. tbh, nechápu, jak jsem bez téhle písničky celej život existovala, protože damn son, luv it. a áno, schválně jsem vybrala tohle video, protože look at my son and his really complicated relationship with that cap (koment sekce pod tím videem je life, vážně.) mám hromadu dalších "starších" písniček od bts, který poslouchám prakticky každej den. young forever, kterou jedu v kuse už od konce července a ještě pořád mě nepřestala bavit. boy in luv, což je můj hood jam, miluju tu písničku neskutečným způsobem, to nechcete. danger, war of hormone..... co bych sakra vůbec dělala bez bts? co bych dělala bez kpopu? #mindfuck

okay, já vím, že o wings mluvím all the fucking time, ale ono je to prostě lit. moje nejposlouchanější jsou boy meets evil (protože jsem v poslední době z nějakýho důvodu jhope asf), bs&t (bst od bts, #mhmm_insteresting), first love (yoongi damn son ilysm), am i wrong a samozřejmě 21st century, protože c'mon, pojďme si dát moment pro tenhle dance practice #why_do_i_even_stan. jedno z videí, který nikdy nefejluje, když potřebuju zvednout náladu, heh. a ještě zmíním poslední dva songy, two! three! (protože jsem moc lazy psát to v korejštině) a white love (na spotify je to white love a tbh, ten název se mi líbí víc, než white girl, jak tomu říkaj ostatní, takže let's just-) od monsta x. vůbec nejlepší je, když mě můj mobil začně trolit a ty písničky mi pustí za sebou. a já jsem potom jenom emotional piece of trash, protože damn son.. it just gives me a lot of feelings, okay.
taky jsem se teď někdy zmiňovala o tom, že se dívám na yurii on ice a jak moc dobrej opening to anime má, takže na tom teď v poslední době taky hodně jedu. ne, že by to patřilo do kpopu, tho.

tenhle týden nebyl vyčerpávající jenom kvůli všem těm věcem, který se děly vyloženě mně, ale taky kvůli tomu, že se v koreji předávaly ceny, a když jste ve fandomu korejskejch skupin, věřte mi, to může být taky celkem stres. šlo hlavně o to, jak se mezi sebou nesnáší fandomy exa a bts, což je pro mě, kdo má rád obě skupiny, celkem shit. obviously jsem o tom už psala na lawlieta, takže kdo je interested, víc keců bude tam. #proud ♥

poslední věc, děkuju moc všem, kdo přál mýmu blogu k narozeninám, hrozně si toho vážím, však víte. děkuju, ilysm ♥

who are you? i am you but stronger ( ͡° ͜ʖ ͡°)

12. listopadu 2016 v 11:11 | V✧*・ |  dior


prosinec 2009. můj první blog a první článek. přesně si pamatuju, o čem jsem tenkrát psala (bohužel) a (bohužel) i jak jsem si říkala. doteď z toho mám strašnej cringe, takže se k tomu radši zase až tak moc vracet nebudu.
za tu dobu jsem těch blogů vystřídala strašně moc, od deníčků, přes fanblog o one direction, dokonce jsem měla jedno hodně tmavý období, kdy jsem místo na blog psala na estranky (wtf, i know right).
byla to sakra dlouhá cesta, než vznikl velvetcloud a ze mě se stala buttercup. možná si někdo z vás dokonce pamatuje, jak jsem si ze začátku říkala clo. jak originální, vskutku. buttercup potom vzniklo díky jedné z mých oblíbených knížek, dopisy na konec světa, koneckonců máslovej hrníček, proč ne. (teď nedávno jsem se dozvěděla, že je to vlastně anglickej výraz pro blatouch a já vůbec netušila, heh. a to jsem prej přes angličtinu master, plz.)

za ten rok jste se mnou prošli hromadou věcí. heartbreak, moto gp, anime obsese, propad do k-pop fandomu - zkrátka samý dramatický věci. ale ať už jsem psala o čemkoliv, vaše komentáře tady byly vždycky a hell, já vám za to chci strašně poděkovat, protože to pro mě znamená víc, než si dokážete představit (lol, co to melu, každej bloger tohle zná *smích*). nicméně, proto tenhle sweg as fuck narozeninovej článek chci věnovat lidem, který jsem díky blogu poznala, a kterých si moc vážím. #now_get_ready_because_shit_is_about_to_get_emotional

foreverchild.blog.cz | for so many years and still going strong. když jsem si tenkrát zakládala ten fanblog o one direction, nikdy bych netušila, že díky němu poznám tuhle savage asf osobu, který budu moct říct úplně všechno, a která mi každej rok napíše to nejdokonalejší přání k narozkám, který mě vždycky spolehlivě rozbrečí. brácho, někdy (hodně často) mám pocit, že mě znáš daleko líp, než všichni ostatní dohromady. nejlepší internet friend ever, my twin louis - let's never let this die, lol. ilysm brother.
steel32.blog.cz | protože c'mon, kdo nemiluje steel? *cough* #number_one_fan ( ͡° ͜ʖ ͡°) málo který články mě baví tak moc, jako ty od ní, protože u nich z jedné půlky umírám smíchy, z druhé hladem - i mean, ty fotky toho žrádla tam vždycky, ugh. fellow anime úchyl, fellow akashi trash. stay awesome, dude. ily.
cincina.blog.cz | zbožňuju její styl psaní a z nějakýho důvodu si hrozně ráda čtu o jejím životě #not_a_stalker #i_swear. je pro mě inspirace a zrovna tímhle článkem tak trochu kopíruju její článek, ve kterým mě zmínila a já z toho pořád nemůžu a tímhle bych jí ještě jednou chtěla strašně moc poděkovat. ♥
zivot-introverta.blog.cz | však neboj děvče, já tě do toho kpop fandomu stejně jednou stáhnu ( ͡° ͜ʖ ͡°) už po první návštěvě jejího blogu jsem prostě.. věděla. stejně jako u ostatních, miluju její styl psaní a u většiny článků jenom spokojeně kývám hlavou, protože.. damn, i relate so much. vážně, na dvě (protože jedna nestačí) tuny věcí máme stejnej názor a já prostě jfklsdjesl, stay as you are because i love you so much.
kawaii-lovely-world.blog.cz | fellow kpop trash. jedinej člověk, se kterým jsem ochotná dělit se o svoje biase, protože už to tak vypadá, že máme stejnej vkus na chlapy, heheh. jsem strašně ráda, že jsem na ni narazila. luv, luv, luv ♥

pak mám další hromadu lidí, jako werangummi, MARY, crazyjull, s c a r s, ivy haven & much more - aka blogy, který prostě zbožňuju a hrozně ráda navštěvuju. a jak se tak znám, v momentu, kdy zveřejním tenhle článek, mě napadnou další lidi, který jsem chtěla zmínit, ale prostě jsem na ně zapomněla, takže jestli jste se náhodou nenašli na seznamu, ale někdy jsem na vašem blogu nechala koment, museli jste mě zaujmout, protože mi věřte, že nekomentuju a nečtu vaše články "jenom z povinnosti", ale protože mě vážně baví a zajímá, o čem píšete.

děkuju, že čtete moje kecy. ilysm.

tired of feeling never enough, i close my eyes and tell myself that my dreams will come true | 10/2016

6. listopadu 2016 v 10:08 | V✧*・ |  gucci
ne, já se o tom prostě musím zmínit. 2. 11. 2016 - den, kdy do zadku našeho autobusu narazil předek jinýho autobusu a byla to rána, s prominutím okay, jako prase. já z toho vyšla s obraženým zápěstím, kámoška s obraženým zadkem (neptejte se) a potom tam byl kámoš, kterej měl pro změnu strašnou prdel z toho, jak jsme my dvě byly vyklepaný. nebo takhle, já jsem byla regulérně v klidu, dokud někdo neřekl, že se z toho autobusu kouří, potom už jsem nechala paniku vypuknout naplno, protože damn, "co když to vybouchne?!?!?!?!" - to byly doslova moje jediný myšlenky. tohle a "ještě nemůžu umřít, ještě jsem si nevzala žádnýho korejce", lol. nakonec samozřejmě nic nebouchlo a já žiju, duh, ale když jsem potom viděla, jak jsou oba autobusy, zase s prominutím, na sračky, byla jsem vážně ráda, že to dopadlo tak, jak to dopadlo. ten stejnej den večer jsem posílala přihlášky na vysoký školy a připadala jsem si strašně hustě a dospěle, plz.

c'mon, říjen měl styl, okay.


1. dvě z věcí, který miluju nejvíc na světě - moje kaktusy a můj notebook.
2. mood 24/7 aka já v jedný fotce.
3. protože white sheets jsou goals, ale já svoje vlastní nemám, tak jsem tu fotku musela ukradnout z tumblru.


4. ugh, neptejte se, já vážně nevím, co jsem tím chtěla vyjádřit, lol.
5. plz, tahle fotka mi vyhrála diplom ve fotografický soutěži, moc pyšná jsem na to byla.
6. protože moje láska k bts šahá do hustopekelnejch výšin (to ani nedává smysl, že? spíš hlubin, whatevz) a já o nich nikdy nepřestanu mluvit, a protože tohle album mě totálně rozsekalo a budu ho zmiňovat tak dlouho, dokud nepřestanu být obsessed asf, což bude pravděpodobně... nikdy.


7. #stay_random
8. ten pudr je náhodou skvělej, dmko se vážně předvedlo, #not_sponsored ( ͡° ͜ʖ ͡°)
9. pumpkin spice latté aka další věc, kterou miluju nejvíc na světě, srsly, nechápu jak to někomu může nechutnat. c'mon, je to podzim v kelímku.


10. kéž by tohle byla moje fotka, ale ne, zase jsem pokradla z tumblru, protože fucking aesthetically pleasing.
11. ostatní lidi postujou na instáč svoje selfíčka, já postuju svůj věšák, k.
12. mám pocit, že tohle jsem posílala v den, kdy jsem jela poprvé v autě s mojí nejlepší kámoškou. jely jsme po dálnici a celou cestu jsme měly vypnutý světa, uh well. #poliše_jsme_nepotkaly #díky_bohu


✧*・


-