Březen 2017

vive la revolution intensifies | 03/2017

30. března 2017 v 20:04 | V✧*・ |  gucci
......

1) jedna z prvních fotek pořízená novým telefonem plspls #gottaluvmyxiaomi. tentokrát jsem za starbucks nevyhodila ani z poloviny tolik jako v únoru, protože butterscotch latte sadly skončilo. možná je to dobře, bankrotuju i bez toho *sips nervously*
2) just me braggin about my new watches bc they perfect.
3) pamatujete kód 20? tohle je focený, když jsme si s bučis šly v našich mccafe uniformách zapálit před kfc. oh. what a day it was.

......

4) jak moc cool by bylo, kdyby to tady šlo přehrát. tak daleko blog bohužel není a asi nikdy nebude lol. každopádně jsem hrozně ráda, že jsem sebrala koule a tohle video existuje, protože co se týče mě, jízda na týhle na-první-pohled-trapný-ale-actually-pretty-savage horský dráze je jedna z mých nejoblíbenějších vzpomínek na první sraz mojí squad (plz, celej ten den byl skvělej) (až na cestu domů lol) (jsem vám říkala, že se tam vlezeme všechny)
5) řeknu vám pár faktů o mým (omghfjfdhksd, sorry) autě ok. firstly, ségra byla kreativní (not really tho) a vymyslela, že mu budeme říkat taetae. to kvůli těm zeleným pramínkům, který tenkrát tehjon měl /also because now i can say that i ride taetae, i mean how cool is dat can we- ok./ secondly, ještě jsem ho ani nenastartovala, protože se mu musela vyměnit baterka a nějaký další věci, kterým zrovna dvakrát nerozumím, lol. každopádně odpočítávám dny, kdy mi konečně přijede ze servisu, což by mělo být tuhle sobotu. excited as fucking fuck, dont even get me started, pořád tomu sama nemůžu uvěřit.
6) vážně jsem těm botám chtěla dát šanci. what a dumb idea, stupid me.

......

7) mlečný rýže jsou moje thing, jím to pořád. jakože.. fakt doslova pořád. #nakrájelajsembanánplz #skills
8) estetika, idk.
9) když má moje kočka koťata... does that make me a grandmother? lol me pls stop. mám tři, i love all of them but you can clearly see which one is my favorite. mohla bych o nich mluvit čtyři hodiny, takže radši přestanu hned.

......

10) už je jí pět let, wtf. jk, luv my lil sis with all my heart ♥ even tho she is such a satan.
11) miluju, jak jsou tam ještě schválně samý bílý auta. osud prostě chtěl, aby mi to zapadlo do feedu.
12) fam. celým březnem se se mnou táhlo to, že jsou bts v americe a já skoro nemůžu chodit na tumblr, protože mě každej druhej post nasírá. začínají být brutálně mainstream a mně se vůbec nelíbí, kam to směřuje a upřímně, přestává mě to bavit. young forever bude stejně vždycky můj jam.

"life is like a piano. the white keys represent happiness and the black keys represent sadness. but as you go through life, remember that the black keys make music too." . - 방용국

"nah, im not gonna stan this group" she said, "i dont even like them that much." *satan laughing in background* bitch you thought. idk, ten citát tho?? /ani neřeším, jestli to vážně řekl on or nah, prostě tomu věřím, this guy is just that deep/ lol a co jenom guk, b.a.p in general mi teď dávají hard time. už pár týdnů se mi úspěšně daří padat do fandomu, i saw things and im already deeper than planned. can relate to youngjae on a whole different level fam, for real, on je vyloženě korejská a slightly more attractive version of me. zelo a jongup jsou nejvíc precious borci on earth, himchan je fabulous mother materiál, daehyun je hoe asf, i literally love all of them so much. i mean, mám dokonce objednanej merch. u know u deep when u spend money on dem hoez.

*sighs deeply* here we go.
když jsem tady to video tenkrát na začátku března zmiňovala, neměla jsem tušení, kam až to zase nechám zajít. úplně stejným způsobem tenkrát v létě začala celá moje kpop obsese s monster od exa, akorát this time mi dokonce ani nemusela nic ukazovat sestra, do tohohle jsem se prostě stáhla sama. a damn, mám pocit, že minimálně půlku shlédnutí má tohle video jenom ode mě, thats how much i love. das rite, bap came in like a wrecking ball. or more like parní válec, nebo něco podobně intense.

> tohle video bylo jedno z prvních, který jsem s nima viděla. can i have a minute just to appreciate bap a jejich jedinečnej talent chodit z 0 na 100 fast? i mean, buď je to feel so good nebo skydive, there is no between lol. taky jsem nečekala, že budou takhle dobře tancovat. like... i fucking approve. co se týče mýho březnovýho playlistu - když nepočítám spring day a not today od bts (aka nebyl to joke, když jsem říkala, že ty písničky prostě nesundám z repeatu), nikoho jinýho než bap nenajdete. blind; 1004; one shot; kingdom; young, wild & free - všechno jsou to jamy.

this song is doing things to my hearteu, dont touch me. byla jedna z prvních, který jsem od nich slyšela a obviously jsem ji hned ukládala, protože yongguk a ten jeho whale voice, fuck what is air. asi bylo stejně celou dobu obvious, kdo je můj favorite, že. mám prostě thing pro borce s hlubokým hlasem, ok? its somewhere inside me and i cant control that shit. i saw things. this & this got me so shook i cried. a jakože pamatuju si, jak jsem si říkala, woah, borec s takovým hlasem, dokonce má big ass tattoo, ten je asi hustej. a potom jsem viděla videa, jako tohle a fuck, he is actually a softie. doslova living & breathing cinnamon roll. im unable to express my love, you dont understand.

"shut up you scum, you guys just be ready to lose"

anime woah, to tady už taky dlouho nebylo ikr. guess fucking what. its back. však víte, knb je můj shit. vždycky byl, je a bude. o tom, že existuje extra game (nebo last game nebo however you call it) jsem obviously věděla. a že to má vyjít někdy letos jsem věděla taky, ale damn, byla jsem tak zažraná do koreje, že jsem dění okolo anime úplně přestala sledovat. a když mi včera youtube úplně random nahodil to video s trailerama a já zjistila, že už ten movie v japonsku vyšel, damn i fucking lost it. doufám, že se to někdy v průběhu dubna objeví na internetu, protože jestli na to budu muset čekat tak dlouho, jak jsem čekala na high speed, asi umřu.

you know what else is back tho? motogp, yaaaay. hned první závod mě celkem naštval lol, ale obviously bude hromada dalších a já jsem už teď so ready na srpen. ten je hodně daleko a budu toho muset ještě hodně přežít eheh *sweats* v dubnu mě čeká první část maturity, příjmačky na vejšku... bude to fire, ale believe it or not, nebojím se. květen bude totiž daleko horší, ale again, tak daleko ještě nejsme. naštěstí.

basic and white asf, sorry

20. března 2017 v 9:49 | V✧*・ |  dior
yeah, předem se omlouvám za ten nejvíc white článek, ze kterýho mám už teď cringe, ale říkala jsem si, že by mohlo být celkem sensational napsat něco, co by se tolik netočilo okolo koreje a nic jinýho mě nenapadlo. also sorry fam. jestli jsou některý z těch věcí třeba testovaný na zvířatech (což samozřejmě nepodporuju), nebo nejsou superveganský, omlouvám se, ale můj budget není zrovna high, takže si moc nemůžu vybírat, eh. a finally, můj "look" or how to call it je úplně basic a easy, protože a) low budget, b) no time and too lazy a konečně c) imma talentless and jamless shit, souu yeh. enjoy.


OIL-FREE MOISTURISER | NEUTROGENA
neutrogena byla vždycky moje bae. ani jeden produkt, kterej jsem od nich kdy vyzkoušela, mě nikdy nezklamal, takže no surprise, i tenhle krém je boží. můj obličej je jako továrna na olej a všichni víme, jakej efekt může mít pudr, když si ho dáte moc, ugh. hrozně dlouho jsem se tenhle struggle snažila vyřešit a od té doby, co tohle používám, už ten pudr vlastně ani nepotřebuju (omg, zním úplně jak z reklamy, že? #notsponsored). všechno záleží na tom, v jaký náladě se vzbudím a co mě ten den čeká. někdy ten krém nepoužiju vůbec, někdy ho použiju jako primer, ale teď (hlavně když jdu do práce a vím, že se mi tam osm hodin straight bude mastit obličej) jsem se naučila ho míchat dohromady s základem. zaprvé, hrozně vám to ten samotnej make-up šetří, zadruhé, když se potom večer odmalujete, cítíte to i na pokožce. it's all soft, you know. sice ten make-up potom trochu ztratí na krytí, ale to se dá vždycky dolatit korektorem, right?ALL DAY LONG FOUNDATION | 737 classic ivory | NYC
moje první zkušenost s touhle značkou aka jednou jsem šla nakupovat do rossmana a ne do dmka, lol. co se krytí týče, žádnej zázrak, ale když si vezmu tu cenu, tak je to vlastně zlatý. navíc ten přebal je celkem cute, aesthetically pleasing a vypadá dobře v mojí kosmetický tašce, lol. jediný, co tomu vyčtu, je to, že i když je to ten nejsvětlejší dostupnej odstín (co vám mám vykládat, jsem pale asf), po nanesení to jde během chvilky víc do oranžova než needed. ale za tu cenu pořád dobrý. to vedle je moje super-old a super-dirty make-up sponge, kterou jsem si koupila v hmku. bylo to někdy v době, když jsem začala rozjíždět tenhle blog, lol. about time koupit si novou. tady zase záleží na mojí náladě. když se cítím na houbičku, vezmu houbičku. když na štětec, vezmu štětec, víte co.

WATERPROOF BRONZING POWDER | 021 sun lights | RIMMEL
lol myslím, že na tom bronzeru jde vidět, co je oblíbená část mojí rutiny. kdysi jsem se konturování a takovejch těch věcí okolo toho hrozně bála, ale potom jsem se začala dívat na mypaleskin a ta s tím tak válela, že jsem se rozhodla, že to taky začnu dělat. konturovací stuff jsem vám nevyfotila, protože mi všechno došlo a můj low budget mi teď nedovolí koupit si nový věci (actually crying) a asi bych měla vyměnit i ten bronzer, lol, i mean look-. můj první attempt byl slušnej fail, ale postupem času jsem to celkem dostala do ruky, a když mám zrovna good skin day, nebo nejsem z ničeho nervózní, tak se mi ten sculpt i celkem povede. #proud

BROW THIS WAY | 003 dark brown | RIMMEL
první věc, na kterou se vždycky dívám, není ani ass, ani ruce, ani podobný mainstream věci, je to obočí. všechny lidi soudím podle obočí, dokonce borce si vybírám podle obočí (gosh, viděli jste teehjonovo obočí, tho? fucking goals), protože obočí je fucking important. and i just had to be born without an eyebrow game, you know? just why is life like that? story mýho obočí je celkem dlouhá, teď jsem ve fázy, kdy jsem konečně našla produkt, kterej mi celkem vyhovuje a jde mi s ním aspoň přibližně vytvořit to, co chci. pokud teda zrovna nejsem nervózní *coughs* *sweats*. to, jestli bude dobrej nebo špatnej den - všechno záleží na tom, jak se mi ten den ráno povede udělat obočí. no kidding, fakt to funguje. no a k těm produktům, vyzkoušela jsem jich mraky, guys. believe me. ale tahle obyčejná levná paletka od rimmelu u mě vážně zatím vede a pořád se k ní vracím. tu od l'orealu používám jenom kvůli tomu, že je tam zrcátko lol, jinak je mi k ničemu.

LIQUID EYELINER | 01 matt black | RL DE YOUNG & CAT'S EYES LINER | 001 miaowww (uhm ok) black | MISS SPORTY
přesně tak, jak mi teď good and bad days určuje obočí, tak jsem to dřív měla s linkama. winged eyeliner fanatic už jsem hodně dlouho a vím, že to v té ruce mám a ty linky se mi občas povedou udělat vážně pěkný (nejčastěji, když jsem celej den doma a maluju se jen tak z nudy obvsly). ale again, když jsem nervózní, všechny zkušenosti jdou stranou, protože s roztřepanou rukou to prostě nejde. oba produkty, který tady vidíte, jsem si koupila ještě před stužkovákem, když jsem byla fakt short on money, ale nový linky jsem potřebovala a zrovna tyhle byly ve slevě. na fixovkách jsem začínala a jsem s nima už celkem confident. mají jedno velký mínus tho, hrozně se rozmazávají. oproti tomu, když si ráno dám liquid eyeliner, můžu si být jistá, že ta linka bude vypadat večer přesně tak, jak vypadala, když jsem si ji namalovala. s tekutou linkou ještě nejsem tak skilled jako s tím fixem, ale na tom zapracuju.
DOLL EYE MASCARA | NYX & LASHES TO IMPRESS | 03 half lashes | ESSENCE
řasenka vždycky byla, je a bude important. vyzkoušela jsem jich ještě víc, než těch věcí na obočí a jediná, která se hodně blížila k dokonalosti, byla BTS (what. the. fuck. bangtan seriously can you fuck off? im really trying to ignore kpop here) od too faced, ale tam je zase celkem shit ta cena, eheh. za kvalitu se holt platí no. tahle řasenka od nyxu je gold, tho. řasy to zhustí a prodlouží, na očích vydrží a nedrolí se, aesthetics + super cena. ten out of ten. a finally, umělý řasy jsou teď můj novej best friend. konečně vím, jak to nasadit a nevypíchnout si přitom oko (škoda, že jsem se tohle nenaučila před stužkovákem, protože to byl takovej fail, že jsem to chtěla s false lashes navždycky vzdát. never say never, they say. they actually right this time).

všimli jste si mojí přezdívky, tho? dats right my friends, buttercup is dead. i was cringing about that nickname for a while now, it was about time to end my suffering. V je actually začáteční písmeno mýho jména (no shit omg), říká mi tak moje fam a já už si na to zvykla & ten fakt, že je to stage name jednoho z mých biasů, i mean.. you must saw that coming, rite. vím, není to zrovna originální a měnit si každej rok přezdívku není zrovna cool, ale už nechci být blatouch ani máslovej hrníček, nic takovýho fam. každej člověk se postupem času mění a máslo byl prostě někdo jinej. nerada se plácám v minulosti, you know that. so from now on, it's just V. nice to meet ya ♥ a čekujte můj layout plz. im so happy and proud, you have no idea. chtěla jsem, aby to tady takhle vypadalo už hrozně dlouho, ale nikdy jsem netušila, jak to udělat, now thanks to my noona a dream came true. once again fam, thank you so fucking much for teaching me. ♥♥

jako maturanti máme nárok vzít si jednou za pololetí "osobní důvody", já se rozhodla vybrat si to dneska a prodloužit si trochu jarní prázdniny, který jsem totiž z větší části strávila v práci, takže no wonder im like about to die now. celkem funny fakt je, že naši ani neví, že jsem tu školu dneska zazdila, takže každou minutu čekám nasupěnej hovor od maminy + bráchovi dlužím tři tácy, který obviously nemám + moje tiskárna je oficiálně dead. what a combo, what a time to be alive. jsou golden days tho, všechno dobře dopadne *sweats nervously*. ještě k těm jarákům, vím že jsem říkala, že sem nebudu tahat kpop, ale už víc než týden se intenzivně propadám do b.a.p fandomu a rozhodně jsem o dost deeper, než jsem plánovala, lol *sweats* ještě monsta x mají zítra comeback *smiles through pain* help me.

until I can see you, until I can meet you.

12. března 2017 v 9:21 | V✧*・ |  dior
#update 18.3, 23:40: biggest fucking shout-out to my beloved noona. thank you so much for teaching me shit about graphics. im literally so grateful, cant explain.

first things first, můj precious little cinnamon roll má dneska narozeniny a já tenhle článek chtěla vydat už včera, ale kvůli tomuhle jsem čekala na dnešek, thats how much i love and appreciate my son. so once again, happy birthday my love, ilysm ♥
now, a lot of shiz happened and i need to share everything with you. yeah, better get ready.
posledních pár dní bylo.. fuck, just awesome. #notsarcasm
minule jsem vám psala o té chudokrevnosti. brali mi sedm zkumavek krve (jop, sedm plz), testy naštěstí vyšly dobře a všechno mám úplně v normě. kromě vysokýho tlaku lol, se kterým nevím moc co dělat. however, za tu dobu, kterou jsem nechodila do školy, jsem stihla sjet celou the legend of the blue sea. no regrets. kvalitně strávenej čas.
v úterý mi přišel novej telefon (ne že bych svůj starej beloved ajfon omylem hodila do umyvadla, to se vůůůbec nestalo). hello android, my old friend. přece jenom jsem byla skoro dva roky otrok iosu, takže mi chvilku trvalo si na ten android znova zvyknout, ale můžu vám říct, že svůj xiaomi (lol nejvíc sweg značka) zbožňuju, byla to láska na první pohled a nevyměnila bych ho, tak. ve středu jsem šla poprvé do školy a bylo to víc na chill, než jsem čekala. to stejný čtvrtek.
gosh, čtvrtek byl cool. pamatuju si, jak jsem ten den ráno vstávala a byla si jistá, že umřu (čekal mě test z matiky a zkoušení z filosofie, i mean-). ta matika.. mohlo to být horší. rozhodně jsem to čekala horší. u filosofie jsem měla tentokrát konečně štěstí a dostala otázku, kterou jsem chtěla. a za jedna, plz. obviously jsme to s bučis jely oslavit do starbucks, jak jinak. naše cesty autem jsou teď moje favorite thing. jak by taky mohly nebýt, když z rádia řve kpop (zkazila jsem si ji dobře, jsem na to pyšná). dělaly jsme velkej nákup v albertu a připadaly si u toho strašně dospěle.

#mám intenzivní pocit, že už se mi nikdy nepovede napsat článek, kde bych se ani jednou větou nezmínila o kpopu, nebo o něčem korea-related obecně. however-
.lemme tell you fam, this song is the shit. od B.A.P. jsem doteď znala jenom skydive a nikdy je nějak víc neřešila, tohle jsem si pustila úplně náhodou a thanks god i did.

říkala jsem si, že pátek bude oproti těm ostatním dnům celkem basic. lol, how wrong i was.
ráno jsem šla do školy, což mě nijak moc netankovalo, protože v pátky míváme nejvíc na chill rozvrh a chodíme vlastně jenom na čtyři hodiny. z toho první dvě jsme měli suplovanou informatiku. ne že bych byla celou dobu na tumblru a poslouchala u toho kpop. protože jo, přesně tak to bylo, lol. potom angličtina, kde jsme psali test a já málem něco rozbila, protože mi o jeden fucking půlbod utekla jednička. (just btw, toho půl bodu jsem v tom testu potom našla, ale ta paní učitelka mi ho odmítla uznat. takovej rage jsem ještě neměla. normálně se mi zamotala hlava z toho, jak moc jsem byla nasraná). a nakonec četšina, kde si vždycky akorát vybíjím mobil a tentokrát to obviously nebylo jiný.
a teď se konečně dostávám k té nejvíc funny části dne, protože ladies and gentlemen, já zažila poprvé v životě evakuaci.

po škole jsme jely s bučis do práce. však víte, pracuju v mccafe, který je jedna z několika restaurací v takovým celkem huge nákupním centru, který tady v brně máme. měly jsme s bučis na třetí a já si stihla akorát udělat kafe a obsloužit dva zákazníky, nemohlo být víc než půl čtvrté, když se celým nákupákem začalo ozívat "kód 20, spořádaně opusťte budovu".
nejdřív jsem si říkala, že to bude jenom nějakej planej poplach a hned to zase odvolají. but no. všichni zákazníci se začali zvedat a snažili se co nejrychleji dostat ven. gosh, jak byli všichni zmatení, to bylo tak funny. pro nás si přiběhla manažerka, že si máme vzít bundy a taky odcházíme. celá mekáč squad byla vysmátá, protože proč pracovat, když se můžete evakuovat, lol. říkala jsem si, že to bude záležitost tak na deset minut. but no, i was wrong again. po hodině přešlapování před nákupákem jsem začala intenzivně cítit, že na sobě mám sukni a baleríny. bez silonek, plz.

po další hodině jsme to vzdali a šli se schovat do venkovního kfc. jenom podotýkám, že jsme všichni měli uniformy a asi si dokážete představit, jak moc vtipně to vypadalo.
byla zablokovaná doprava, lidi se nemohli dostat ani dovnitř, ani ven. hasiči, sanitky a omg, nikdy jsem neviděla tolik policajtů na jednom místě. a co vlastně znamenal kód 20? bomba in da house. někdo to nahlásil a asi vám ani nemusím říkat, že to nakonec ten planej poplach vážně byl a po třech hodinách, až všechny zásahový jednotky zase poodjížděli, jsme se vrátili na svoje místa a makali, jako kdyby se vůbec nic nestalo.
domů jsem dojela o půlnoci a šla pronto spát, protože jsem věděla, že sobota bude hard.

i went to prague. i met my fam. we did it all.


ráno jsem vstávala v šest, protože po té páteční evakuaci jsem byla tak rekt, že ani vlasy jsem si nešla umýt. říkala jsem si, že easy, budu mít hromadu času, v klidu se namaluju, obleču, pohodička. and life was like nope. byla jsem nervózní jako prase, třepala se mi ruka, totálně jsem si dojebala obočí- *hlubokej výdech* prostě katastrofa. a proč jsem byla tak nervózní? coz moje fellow k-trash unity měla první oficiální sraz.

cesta busem z brna do prahy trvala čtyři hodiny, celou dobu jsme se ségrou na youtube sjížděly kpop, jak jinak. zase mi ukázala hromadu novejch skupin a hell, bude těžký nespadnout do dalších fandomů.

asi deset minut před výstupem mě začalo strašně bolet břicho, protože konečně bylo tak damn blízko to, na co jsem se hodně dlouho těšila. a teď, než budu pokračovat v mojí storytime, let me just appreciate my squad members.

@scars | boi, i expected u to be cool but not this much. fucking love your style. byla jsi nejlepší průvodce, bez tebe by jsme byly totálně v hajzlu, lol. a nejlepší smoking buddy, to nemůžu zapomenout. cant wait to see you again m8 ♥
@evilspirit | she is not evil at all, she is actually the cutest person i know ♥ ani nevím, kde mám začít. po skoro pěti měsících na chatu, konečně jsem tě mohla potkat, synu. and im so fucking glad because i love you so so so much, once again, happy birthday ♥

je hrozná škoda, že jsme se nemohli sejít úplně v plným počtu, ale to určitě výjde příště. ♥

podle fotek, nebo jestli mě máte na instagramu, jste možná poznali, že jsme byly na matějské, kam já se chtěla vždycky podívat. už jenom při pohledu na nějaký atrakce se mi dělalo mírně nevolno tho a hned ta první, na kterou jsme vlezly, a která měla být jakože "na rozjezd"... možná už jsem prostě old, ale ještě než to stihli pustit, začala jsem přehodnocovat svoje životní rozhodnutí a byla scared asf. however, i'm glad i experienced break dance with my son. ♥ hned potom se naše squad tak nějak rozdělila na young and fearless a old and scared shitless. i didnt mind being in the second group tho. vždycky, když byl zbytek na něčem šíleným, jsme si se scars zapálily a dobře se bavily tím pohledem na ně. jeden z nejlepších zážitků byla horská dráha. buttercup enjoyed that a lot. a ještě jsem si stihla splnit sen, vždycky jsem chtěla jít na takovej ten obrovskej kolotoč, kterej vás vyveze nahoru a je z něj krásnej výhled. se scars jsme si říkaly, jak tam nahoře budem plánovat zájezd do koreje a pustíme si nějakej kpop, ale jediný, co jsme nakonec stihly bylo jenom "kurva, tady je zima".

říká se, že čas rychle letí, když se člověk dobře baví a mně ty čtyři hodiny mi připadaly spíš jako dvacet minut.

not gonna lie, i shed a few tears when we were leaving yesterday, thats how nostalgic i am.
*spring day playing in background* already miss my girls but we'll meet again. soon.


golden days pro mě ještě nekončí, tho. zítra mi začínají jarní prázdniny, monsta x a got7 chystají comeback a každým dnem by na mě před barákem mělo čekat moje auto. you have no idea how excited i am. březen... so far, so good. lets keep going like this, please.


✧*・


-