Červen 2017

ignis brunensis | 06-17

21. června 2017 v 19:55 | V✧*・ |  burberry
"jdeš dneska na ohňe?" v červnu asi nejčastější hláška každýho průměrnýho brňáka. ignis brunensis společně s velkou cenou jsou jediný dvě věci, kvůli kterým jsem čas od času ráda za to, kde bydlím. nedělala jsem si letos vyloženě seznam novoročních předsevzetí, nebo well, tohle si aspoň snažím sama sobě namluvit, protože když už si něco naplánuju, většinou je to fail. i přes to mi v telefonu stejně nechybí poznámkovej list nadepsanej 2017, vidět co nejvíc ohňostrojů byla jedna z položek. a myslím, že si ji budu moct s čistým svědomím odškrknout, protože jsem jich letos viděla doopravdy hodně....

"JACK SPARROW" ✧ Česko

jely jsme v celkem zvláštním složení; já, ségra, bučis a její máma, která je naštěstí dost cool na to, aby přežila naše neustálý chatování o kpopu. vždycky se najde nějakej člověk, kterej mi ukotví v paměti. tentokrát to byla paní, která se snažila navigovat nějaký příbuzný, kde jim hlídá místa. a víte jak? mávala na ně telefonem se zhasnutým displejem. když ji konečně napadlo ho rozsvítit, pár lidí jí dokonce zatleskalo. co se ohňostroje týče, o lodi (06:50) každej mluví ještě teď. piráty z karibiku budu mít ráda vždycky, takže ta hudba mi udělala velkou radost, a i když ten ohňostroj nebyl nejlepší z nejlepších, já si ho užila.

"POCTA HANSI ZIMMEROVI ...a Jaroslavu Ježkovi" ✧ Rakousko

"však je středa, to by tam nemuselo být zas tolik lidí" říkaly jsme si s bučis. oh, how wrong we were. parkovaly jsme celkem blízko, což bylo skvělý, až na policajta, kterej to tam hlídal, bučis pochválil za parkování a mě just for the lolz řekl, že by typoval, že jsem dělala autoškolu na pětkrát. ještě mi u toho hodil ruku na rameno, no moc offended jsem byla. co se ohňostroje týče, sice se mi víc líbil ten předchozí, ale nevím, jestli to byla jenom náhoda, každopádně čechům u těch pirátů chyběla ta nejprofláknutější písnička, kterou já zbožňuju, dokonce na flétnu ji umím zahrát, rakušáci ji tam měli a v momentu kdy začala hrát, i swear i was alive.

"PYRO RAPSODIE" ✧ Německo

kvůli menším hádkám a nedorozuměním byl tohle jedinej ohňostroj, kterej jsem neviděla irl, takže ho nemůžu úplně objektivně posoudit, protože z obrazovky to prostě není ono. jakože, když jsem koukala na tu nahrávku tak se mi zdálo, že jim to moc nešlo do hudby, která se mi sama o sobě tbh až tak moc nelíbila. ale co se ohňostrojů samotnejch týče, měli tam hodně kvalitního kontentu a myslím, že vidět to naživo muselo doopravdy stát za to. ještě teď mě mrzí, že jsem si to nechala ujít.

"ŠŤASTNÝ POHLED NA ŽIVOT" ✧ Švýcarsko & Čína

od rána do večera, celej ten den byl naprosto skvělej and dont even get me started about that ohňostroj. byly jsme s bučis ready as fuck, měly hromadu dek, dokonce jídlo, nejlepší místa s nejlepším výhledem. hodně lidí čekalo od číny něco extra, protože je to prostě čína. já jsem taky měla svoje očekávání, ale hands fucking down, ten ohňostroj předčil všechno. od začátku do konce, 100% kvalita. a nedokážu ani popsat, jakej pocit to byl, když na konci začalo hrát smells like teen spirit od nirvány. u většiny ohňostrojů to bývá tak, že finále je překrásný a nevíte, co sledovat dřív, ale tohle bylo něco jinýho. takhle prozářený brno ještě nikdy nebylo. luved it.

"KOUZELNÉ SNY" ✧ Španělsko

na poslední ohňostroj byla zima asf, ale to nám nevadilo, protože jsme parkovali blízko, měli hromadu dek a bylo nás hodně. teď se nesmějte, ale ještě než jsme vůbec stihli dojít na místo, yours truly V se povedlo uklouznout na šišce a roztrhnout si úplně nový legíny. well, shit happens. španělskou hymnu mám spojenou s marquezem, takže zatímco všichni ostatní nadávali, že je to nějaký dlouhý, já si to vyloženě užívala. ohňostroj byl krásnej, ne že ne, ale ta čína maan, čína byla prostě nejlepší. ten večer tam padla spousta legendárních hlášek a já vůbec nelituju, že jsem tam tři hodiny klepala kosu jenom abych se podívala jak na obloze lítaj světýlka.

asi jste pochopili, že moje hearteu vyhrál šťastný pohled na život. druhý místo bych dala čechům, třetí rakušanům, čtvrtý němcům a až pátý španělům. well, funfact, španělé to nakonec vyhráli lol, asi bych nemohla být porotce. however, jsem ráda, že jsem všechny ty ohňostroje viděla, protože dost možná brzo umřu, řítí se totiž velký tsunami jménem k-fucking-pop. už to začalo s monsta x, shine forever, i mean, aesthetics on point im so in love, lord help me. blackpink budou mít comeback a hlavně exo budou mít comeback, po 6666666 letech, konečně. a bts s novým bon voyage.. you know what is coming.

didnt drop | #1

15. června 2017 v 15:10 | V✧*・
miluju mít všechny svoje dokoukaný seriály vypsaný někde pěkně pospolu a došla jsem k závěru, že mít víc blogů není tak cool, jak jsem si nejdřív myslela, proto jsem všechny side hoes smazala, a proto tenhle článek bude tady a ne nikde jinde. navíc, vzhledem k tomu, že za chvilku začínají prázdniny už úplně všem a vy se určitě nebudete chtít nudit, i mean, do u see my point? takže předtím, než si řeknete "ugh, zase korejci" or something like that, pamatujte na jednu důležitou věc; nerantovala bych vám tady o tom, kdyby to nebyl kvalitní kontent, okay? neodsuzujte to a jestli vás něco zaujme, dejte tomu šanci. nebudete litovat, za to vám ručím. jakože dont worry, mám nachystný i normální články, not related to korea in any way and stuff, ale chtěla jsem nějakým způsobem oslavit moje skoro-roční výročí v khole, so yeah, we'll do it my way. ještě než začnu, omlouvám se za ty obsahy, který lets be honest jsou celkem shit. stáhla jsem je z csfd.cz, protože bych to sama líp nějak stručně popsat nedokázala, so let's just go with that.

.
리멤버 ; remember - war of the son | 2015

❝ a son's innocent father accused of a crime he didn't commit. ❞

vím, že už jsem tady o tom mluvila stokrát, ale musíte pochopit, že remember bylo moje první korejský drama (když nepočítám exo next door, který se ani moc počítat nedá #warflashbacks) a už jenom kvůli tomu to bude vždycky moje srdcovka. nikdy by mě nenapadlo, že se na něco takovýho budu dívat, nedej bože, že to budu v takovýhle míře zbožňovat. právníci a tak, to nebyl zrovna můj styl, but look at me now. celý jsem to dvakrát (ne jenom jednou, i saw it twice because i love suffering) viděla a na třetí kolo taky určitě jednou dojde. tolik jsem se u toho nabrečela. přitom to bylo jenom dvacet epizod, ale mně příjde, jako bych u toho zestárla o deset let, thats how intense this shit is. ale bylo to skvělý a já nesnáším, když to lidi kritizujou. like leave my drama alone, peasants. doporučuju těm, kteří jsou aspoň trochu emotionally stable, protože ti, kteří jsou unstable (jako já, ehm) budou trpět.

신데렐라와 네 명의 기사 ; cinderella and four knights | 2016

❝ a young girl who lives with her cruel stepmother and sister, accidentally meets 3 young and rich cousins who live a luxury life in a big mansion and is hired by the boys grandpa to look after their bad behavior. ❞

po remember mi celkem dlouho trvalo najít nový drama, který by mě bavilo, protože mi proti tomu všechny připadaly jako hrozná nuda. až u popelky jsem se chytila. byla to taková příjemná oddechovka (well, aspoň ze začátku, potom se to taky celkem rozjelo). musím zmínit skvělej cast, především ta mužská část ( ͡° ͜ʖ ͡°) for real tho, každej díl jsem měla těžkej struggle s tím, že jsem se nemohla rozhodnout, kdo je vlastně moje oblíbená postava. každopádně to bylo plný skvělejch momentů, u kterých jsem se nemohla přestat smát a ve finále nemám ani co vytknout. teď nedávno jsem to pouštěla bučis, takže jsem to viděla skoro celý znova. no regrets, still as good as ever. celý to má jenom šestnáct dílů, takže nic moc hardcore, jako první kdrama perfektní.
.

.
역도요정 김복주 ; weightlifting fairy kim bok joo | 2016

❝ a coming-of-age story about a group of college athletes who are fighting for their dreams, experiencing and finding love in the process, and growing every step of the way. ❞

půjdu s pravdou ven a rovnou se přiznám, že jsem se na to začala dívat z jedinýho důvodu - aesthetics. jop, prostě se mi líbil ten plakátek. první díl jsem si pouštěla s tím, že jsem vůbec netušila, do čeho jdu. however, snad po prvních deseti minutách jsem věděla, že jsem si vybrala správně. do castu jsem byla zamilovaná basically hned, i mean, kdo nezbožňuje joohyuka to asi nemá v hlavě v pořádku, ten borec je dokonalej) a stejně jako remember i popelku, i tohle jsem z větší části viděla dvakrát. a regrets nejsou, not a single one.

달의 연인-보보경심:려 ; moon lovers - scarlet heart: ryeo | 2016

❝ when a total eclipse of the sun takes place, a 21st century woman, go ha jin, is transported back in time to the goryeo dynasty of korea. she wakes up in the body of 16-year-old hae soo, an aristocrat living with lady hae, her cousin who happens to be married to one of the sons of king taejo. she soon befriends several of the princes, who find her carefree and exuberant attitude refreshing. although she knows she should not get involved in palace intrigues over the succession to the throne, she inadvertently becomes a pawn in the struggle, as several of the Princes fall in love with her. ❞

podobně jako u remember, i tohle drama má sice jenom okolo dvaceti epizod, ale mě příjde, že jsem nad tím strávila půlku života. tak to nejspíš u těch extrémně dramatickejch dramat bývá. vlastně jsem se na to začala dívat o něco později než na hwarang, to zmiňuju, protože moon lovers a hwarang shipuju. neřešte moji logiku, jsem už na takovým levelu, kde se dokonce dvě dramata dají shipovat dohromady. prostě jsem se na ně dívala ve stejné době, obě jsou historický, dokonce se tam objevují stejní herci.. u get me, right? probably not, whatever. slabší povahy get your kapesníčky ready, protože tenhle příběh je vážně intense. however už jenom díky skvělýmu hereckýmu obsazení musím jenom chválit a doporučovat, protože se na to doopravdy dobře koukalo.
.

.
화랑 : 더 비기닝 ; hwarang: the beginning | 2016

❝ revolves around an elite group of male youth called hwarang who grow through passion and love in seorabeol, the capital of the kingdom of silla. ❞

myslím, že důvod, proč jsem se na to začala dívat, je celkem jasnej. well, když je taehyung váš bias, tak prostě nemáte jinou možnost. abych pravdu řekla, ze začátku jsem se moc nechytala a první tři díly překousala jenom kvůli němu. however, od čtvrtýho mě to začalo hrozně bavit, zvykla jsem si na borce v parukách a dala šanci i moon lovers. nikdy bych nečekala, že budu mít u sledování historickejch dramat takovej big time, nikdy. skvělej děj, hromada gay shipů (and u know that is my thing), dokonalej cast. ať si říká kdo chce, co chce, pro mě byl hwarang devět z deseti (nope, desítku jim nedám. #hansungdeservedbetter, ještě teď jsem z toho emotionally dead.)

푸른 바다의 전설 ; the legend of the blue sea | 2016

❝a county magistrate's plan to release mermaids into the ocean backfires when they're caught by fisherman. ❞

s legendou to byl podobnej případ jako s fairy - líbil se mi plakátek, tak jsem si řekla, že to zkusím a snad to bude good shiteu. and i wasnt disappointed. dokonce jsem do toho namočila (u see what i did there) celou squad, všem se to líbilo stejně jako mně. can we just appreciate the aesthetics, je to fakt kvalitně natočený. storyline on point, vystřídala jsem u toho snad všechny emoce. truly madly deeply doporučuju.
.

někdy se ptám sama sebe, kdybych měla možnost na jedno z těch dramat úplně zapomenout a vidět ho celý znova, který bych si vybrala. došla jsem k závěru, že nejsem tak úplně schopná se rozhodnout. doslova všechny, který jsem tady zmínila, se mi hrozně líbily a kouknout na to za to prostě stálo. kdyby jste mi před rokem řekli, že jednou napíšu takovej článek, nejspíš bych se hodně smála. but look, its happening. svět kdramat je úplně něco jinýho, věřte mi. it's a whole new universe, so dont be stupid and just go for it. for real tho, kdyby jste se na nějaký fakt rozhodli kouknout, tady je pár stránek, kde to sjíždím já. either gogodrama or boxasian, obě stránky jsou celkem spolehlivý a nedám na ně dopustit.

a teď jedna poslední věc, V's personal essential. aplikace, kterou dobře využijete i mimo kdramat, třeba na normální seriály. nevím jak vy, ale já se třeba u seriálu lehce ztrácím v tom, kde jsem skončila. not anymore because tvshow time exists, #notsponsored. je to jedna z mých oblíbených aplikací, můžete si tam ukládat oblíbený seriály, odškrkávat zkouknoutý díly, dokonce hlasovat pro postavu, která se vám v daným díle líbila nejvíc a společně s ostatníma lidma jednotlivý díly komentovat. dá se stáhnout jak pro android, tak pro ios, takže určitě dejte potom někdy vědět, jestli ji znáte nebo vyzkoušíte, můžeme se následovat. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

mimochodem. díky čtvrtýmu výročí bts je fandom v poslední době zasypávanej hromadama dárku, jako třeba so far away, nebo 네시 - obojí mě brutálně rozbilo, o parodii na blood, sweat & tears ani nemluvím. i stan the right group, i really do and im proud of it. just wanted to put it out there. also, monsta x budou mít comeback soon a vypadá to, že shine forever bude totální ničba. už teď jsem mrtvá. and sorry, but today no comments, moje wifi je v poslední době celkem bitch and that makes me moody as fuck. peace out.

울고 싶지 않아 | 05/2017

1. června 2017 v 10:01 | V✧*・ |  gucci
long time no see, já vím. first things first, odmaturovala jsem. a že by maturita byla jenom formalita huh, s tím bych zase nesouhlasila. říká se tomu zkouška dospělosti, right? podle mě, víc než potom o tu zkoušku samotnou, kde jenom odvykládáte učiteli nějakou teorii, jde hlavně o to donutit se jít si k tomu učení sednout a přežít ty horký chvilky, kdy čekáte před dveřma, až zavolají vaše jméno. zachovat klid, v tom je ta dospělost. já se to celý snažila pojmout zodpovědně, využít svaťák jak nejvíc šlo. however, když se na to teď zpětně dívám, stejně mi příjde, že jsem toho do hlavy nejvíc natlačila až poslední dva dny předtím. na čem záleží je, že jsem to zvládla. mám známky, za který se nemusím stydět, jenom lituju lidí okolo mě, kteří to celý prožívali se mnou a museli přežít moje nálady. i salute to you guys. maturita. děsili nás s tím celejch osm let. a teď je to vzpomínka. celkem dobrá vzpomínka, actually.


one. smutný je, že ten choker už jsem někde ztratila (vyšší síly mi dávají znamení, že v tom vypadám jako dement lol) two. přes celou maturitu jsem tuhle fotku měla na tapetě. brought me some good vibes, im telling you. three. brzo se budu stěhovat, takže teď musím fotit můj-zatím-ještě-starej pokoj jak nejvíc to jde, že jo.

když jsem to slyšela poprvé, v prvních vteřínách mi to hrozně připomnělo closer a já chainsmokers dvakrát moc nemusím, *cough* zrovna teď k tomu mám svoje důvody *cough*. however, potom vernon začal zpívat tím jeho andělským hláskem a nějaký podobnosti jsem úplně vypustila. i mean, ty vokály tho?? so fucking pure. a ten klip?? whole new fucking level aesthetics. zjistila jsem, že mít biase v seventeen je fakt mission impossible. takhle, vždycky budu hoe for mingyu, ale jeonghan tho. joshua tho. jun, hoshi a fucking seungkwan??? T H O. #hoeconfirmed


four. domluvily jsme se s mamkou, že pojedeme nakupovat. jídlo, okay? penny, lídl, taková ta klasika. jenže v lídlu měli tenhle bralet a já ho tam nemohla nechat. a potom jsem se šla podívat do kiku. dat's rite, do kiku. ten obchod jde nahoru fam, let me tell u. five. focený, když jsme za sebou obě měly státní ústní. byl to skvělej den (až na to, že jsem si tu bundu nemohla koupit, protože jsem broke as fuck). six. v posledních dnech prakticky jediný věci, který jsem nosila v tašce lol, golden days.

well, jestli jsem tenhle měsíc byla hoe ještě pro někoho, tak to byl bobby. začínám se kvůli tomu borcovi bortit do ikon, lord help my soul. kpop je fakt jak pohyblivej písek. ne, scratch that. kpop je pohyblivej písek. kažopádně, všechno začalo touhle písničkou, kterou jsem znala už dýl, ale teprve nedávno si ji dala do playlistu. vypisovala jsem si u toho otázky a tak nějak celkově si to pouštěla k učení, protože mě to vždycky dokázalo skvěle nahajpovat. každej má svoje metody, rite?


seven. po měsíci a půl mi konečně přišla. je o dost víc oversized, než jsem plánovala. actually vypadá spíš jako šaty, než mikina, ale já ji miluju. od momentu, kdy mi přišla, jsem ji na sobě měla tak tři dny straight. oversized hoodie brings oversized comfort - life philosophy. eight. vždycky mě zajímalo, jestli je ten dip brow doopravdy worth the hype a můžu vám říct, že je. oprávněně. doporučuju všem. no a ty řasy, ebay za třicet korun, jako neberte to. jsou fabulous a na očích vypadají hrozně pěkně, zvykla jsem si je teď nasazovat každej den, no regrets. nine. jsem s těma botama legit ve vztahu, its fucking real. literally láska na první pohled, přesně takový jsem chtěla, navíc na ně byla sleva jako prase, im living.

o knk nevím vůbec nic, tohle je doslova jediná písnička, kterou od nich znám, a highkey doufám, že to tak i zůstane, protože pohyblivej písek intensifies. knock, nalina od block b (poprvé jsem kousek téhle písničky slyšela v jednom videu a od té doby se mi hrozně líbila, tak teď ji konečně znám celou lol) + ty písničky, který už jsem zmiňovala předtím, to byl můj učím-se-na-maturitu playlist. budou mi to už vždycky připomínat a já začínám být nostalgická so yeah better gotta gtfo.


ten. damn, vím, že tady o seventeen žvaním celou dobu, ale sdjfsdlkjflsd ♥ ne jenom dont wanna cry (ta choreografie je tak fucking cool, im cryin), celej comeback se jim hrozně povedl. moje faves z Al1 jsou určitě ještě 입버릇 (vocal unit, seungkwan especially, ten dude mi teď totálně mrdá s bias listem. its hard to stay stable, ok) a if i (protože hip hop unit je život, můj memegyu, mingay - so many options, however, i love him. jestli nemáte co poslouchat, běžte si to stáhnout, nebuďte stupid. eleven. upřímně? tohle mlíko je další věc, která je oprávněně worth the hype. jasně, ne každýmu to chutná, ale mně jo. byla bych schopná do sebe nalít celou krabici na jeden nádech. (to neudělám, protože je to too expensive, life sucks.) twelve. nevím no, to by nebyl můj instagram, aby chyběla nějaký random fotka, ke které nejde moc co říct, že.

květen byl one hell of a ride, jediný, co mě na tom sralo, byly bbmas a všechen ten shit okolo toho. zasvěcení vědí, co se v poslední době děje v bts fandomu, a že větší část army teď má good time, ale někteří, ti normální, doufají, že ten hype okolo nich brzo umře. proud člen druhý skupiny, not gonna lie. s tím tempem, v jakým se potápím do seventeen, mám stejně legit strach, že titul mojí bias skupiny už mít bts dlouho nebudou. and u know how much i love them its just that im starting to fucking hate this fandom.

jinak na pátej chapter tohohle roku (was that cheesy enough?) budu vzpomínat ráda. na maturitu, na předávání vysvědčení, dokonce na maturiťák, na kterej se mi původně ani nechtělo jít. přišla bych o hodně. od začátku tam panovala hrozně fajn nálada. i mean, lidi, kteří vás osm let učili, nevidíte chlastat každej den, right? s půlkou z nich si teď tykám, tak wild to bylo. jedna z mála akcí, na které jsme se dokázali bavit všichni se všema a mně je teď líto, že je po všem. ani mi to ještě pořádně nedošlo, osm let je osm let. na druhou stranu si říkám, že takhle fajn to bylo nejspíš právě proto, že jsme všichni věděli, že se vidíme naposledy a už se nám nejspíš nikdy nepovede sejít se kompletně všichni. fuck, im getting nostalgic again. however, co bude teď? nevím a mám trochu krizi, ale on the other hand taky plán, podle kterýho se hodlám řídit. a jak mi to půjde, well, to se uvidí.

even if you go for it and it doesnt work out, you still win. you still had the guts enough to head straight into something that frightened you. that type of bravery will take you places.

praise.


✧*・


-