we'll do it my way • kdrama list #1

15. června 2017 v 15:10 | V✧*・
miluju mít všechny svoje dokoukaný seriály vypsaný někde pěkně pospolu a došla jsem k závěru, že mít víc blogů není tak cool, jak jsem si nejdřív myslela, proto jsem všechny side hoes smazala, a proto tenhle článek bude tady a ne nikde jinde. navíc, vzhledem k tomu, že za chvilku začínají prázdniny už úplně všem a vy se určitě nebudete chtít nudit, i mean, do u see my point? takže předtím, než si řeknete "ugh, zase korejci" or something like that, pamatujte na jednu důležitou věc; nerantovala bych vám tady o tom, kdyby to nebyl kvalitní kontent, okay? neodsuzujte to a jestli vás něco zaujme, dejte tomu šanci. nebudete litovat, za to vám ručím. jakože dont worry, mám nachystný i normální články, not related to korea in any way and stuff, ale chtěla jsem nějakým způsobem oslavit moje skoro-roční výročí v khole, so yeah, we'll do it my way. ještě než začnu, omlouvám se za ty obsahy, který lets be honest jsou celkem shit. stáhla jsem je z csfd.cz, protože bych to sama líp nějak stručně popsat nedokázala, so let's just go with that.

리멤버
remember - war of the son

seriál z prostředí soudní síně, který naznačuje, jak dokáže touha po pomstě zničit život člověka. hlavný hrdina seo jinwoo je inteligentní stredoškolák, který má speciální schopnost "hyperthymesia". každý den svého života si pamatuje do neuvěřitelných podrobností. když jeho otce neprávem obviní, rozhodne se studovat práva, aby dokázal jeho nevinu. jinwoo se postupem času víc a víc zamotává do tajemství nebezpečných, ale mocných lidí.

vím, že už jsem tady o tom mluvila stokrát, ale musíte pochopit, že remember bylo moje první korejský drama (když nepočítám exo next door, který se ani moc počítat nedá #warflashbacks) a už jenom kvůli tomu to bude vždycky moje srdcovka. nikdy by mě nenapadlo, že se na něco takovýho budu dívat, nedej bože, že to budu v takovýhle míře zbožňovat. právníci a tak, to nebyl zrovna můj styl, but look at me now. celý jsem to dvakrát (ne jenom jednou, i saw it twice because i love suffering) viděla a na třetí kolo taky určitě jednou dojde. tolik jsem se u toho nabrečela. přitom to bylo jenom dvacet epizod, ale mně příjde, jako bych u toho zestárla o deset let, thats how intense this shit is. ale bylo to skvělý a já nesnáším, když to lidi kritizujou. like leave my drama alone, peasants. doporučuju těm, kteří jsou aspoň trochu emotionally stable, protože ti, kteří jsou unstable (jako já, ehm) budou trpět.


신데렐라와 네 명의 기사
cinderella and four knights

eun hawon má několik brigád a tvrdě pracuje, aby si vydělala peníze na školné, protože od své nevlastní matky a nevlastní sestry, s kterými bydlí, nemůže nic čekat a její otec je neustále pryč kvůli práci. hawon musí nečekaně použít svoje našetřené peníze na zaplacení místa na matčin popel na hřbitově, proto když jí kang hyunmin nabídne peníze, aby tři hodiny předstírala jeho snoubenku, souhlasí. díky tomu se seznámí s jeho dědečkem, který jí později nabídne, že jí zaplatí školu, když se nastěhuje do domu k jeho vnukům se zákazem chodit s jakýmkoli z nich.

po remember mi celkem dlouho trvalo najít nový drama, který by mě bavilo, protože mi proti tomu všechny připadaly jako hrozná nuda. až u popelky jsem se chytila. byla to taková příjemná oddechovka (well, aspoň ze začátku, potom se to taky celkem rozjelo). musím zmínit skvělej cast, především ta mužská část ( ͡° ͜ʖ ͡°) for real tho, každej díl jsem měla těžkej struggle s tím, že jsem se nemohla rozhodnout, kdo je vlastně moje oblíbená postava. každopádně to bylo plný skvělejch momentů, u kterých jsem se nemohla přestat smát a ve finále nemám ani co vytknout. teď nedávno jsem to pouštěla bučis, takže jsem to viděla skoro celý znova. no regrets, still as good as ever. celý to má jenom šestnáct dílů, takže nic moc hardcore, jako první kdrama perfektní.


역도요정 김복주
weightlifting fairy kim bok joo

kim bokjoo patří do univerzitního vzpěračského týmu. ve škole náhodou potká jung joonhyunga, člena univerzitního plaveckého týmu, se kterým chodila na základní školu. joonhyunga baví si z ní dělat neustále legraci, čímž jí leze na nervy. ale ještě horší je, když joonhyung zjistí, že se bokjoo přihlásila na kliniku, kde jí mají pomoci zhubnout, přičemž jediným důvodem bylo, aby mohla vídat jeho bratrance, doktora jung jaeyiho.

půjdu s pravdou ven a rovnou se přiznám, že jsem se na to začala dívat z jedinýho důvodu - aesthetics. jop, prostě se mi líbil ten plakátek. první díl jsem si pouštěla s tím, že jsem vůbec netušila, do čeho jdu. however, snad po prvních deseti minutách jsem věděla, že jsem si vybrala správně. do castu jsem byla zamilovaná basically hned, i mean, kdo nezbožňuje joohyuka to asi nemá v hlavě v pořádku, ten borec je dokonalej) a stejně jako remember i popelku, i tohle jsem z větší části viděla dvakrát. a regrets nejsou, not a single one.


달의 연인-보보경심:려
moon lovers - scarlet heart: ryeo

během záchrany topícího se malého chlapce dojde k zatmění slunce a dívka, která pro něj skočila do vody, se ocitne v minulosti. nyní je z ní haesoo, sestřenice manželky osmého prince wang wooka. přestože je haesoo nejprve zmatená z nastalé situace, snaží se zvyknout a přizpůsobit se novému prostředí a díky tomu má také možnost poznat i ostatní prince včetně obávaného čtvrtého prince wang soa.podobně jako u remember, i tohle drama má sice jenom okolo dvaceti epizod, ale mě příjde, že jsem nad tím strávila půlku života. tak to nejspíš u těch extrémně dramatickejch dramat bývá. vlastně jsem se na to začala dívat o něco později než na hwarang, to zmiňuju, protože moon lovers a hwarang shipuju. neřešte moji logiku, jsem už na takovým levelu, kde se dokonce dvě dramata dají shipovat dohromady. prostě jsem se na ně dívala ve stejné době, obě jsou historický, dokonce se tam objevují stejní herci.. u get me, right? probably not, whatever. slabší povahy get your kapesníčky ready, protože tenhle příběh je vážně intense. however už jenom díky skvělýmu hereckýmu obsazení musím jenom chválit a doporučovat, protože se na to doopravdy dobře koukalo.


화랑 : 더 비기닝
hwarang: the beginning

ovdovělá regentka království silla schovává svého syna a nástupce trůnu v ústraní před potenciálními nepřáteli, vrahy a šlechtici. po dosažení jeho dospělosti královna pod tlakem šlechty a občanů pořádá nábor nové elity "hwarang", skupiny mladých talentovaných mužů, která má v budoucnu ochránit prince a samotnou královnu. chlapci ani ona však netuší, že jedním z členů je právě samotný nástupce..

myslím, že důvod, proč jsem se na to začala dívat, je celkem jasnej. well, když je taehyung váš bias, tak prostě nemáte jinou možnost. abych pravdu řekla, ze začátku jsem se moc nechytala a první tři díly překousala jenom kvůli němu. however, od čtvrtýho mě to začalo hrozně bavit, zvykla jsem si na borce v parukách a dala šanci i moon lovers. nikdy bych nečekala, že budu mít u sledování historickejch dramat takovej big time, nikdy. skvělej děj, hromada gay shipů (and u know that is my thing), dokonalej cast. ať si říká kdo chce, co chce, pro mě byl hwarang devět z deseti (nope, desítku jim nedám. #hansungdeservedbetter, ještě teď jsem z toho emotionally dead.)푸른 바다의 전설
the legend of the blue sea

srpen 1598, novězvolený správce země, dam ryung, zůstáva přes noc v hostici, který vede pan yang. ten mu ukáže mořskou pannu jménem sim chung, kterou ulovil. ještě té noci dam ryung vypustí sim chung do moře. v současnosti je joonjae bezstarostný podvodník s pravými schopnostmi podfukáře. kvůli podvodu, kdy ukradl velké množství peněz, cestuje za hranice do přímořského resortu, kde se potkává se sim chung, kterou mezitím moře vyplavilo na břeh.s legendou to byl podobnej případ jako s fairy - líbil se mi plakátek, tak jsem si řekla, že to zkusím a snad to bude good shiteu. and i wasnt disappointed. dokonce jsem do toho namočila (u see what i did there) celou squad, všem se to líbilo stejně jako mně. can we just appreciate the aesthetics, je to fakt kvalitně natočený. storyline on point, vystřídala jsem u toho snad všechny emoce. truly madly deeply doporučuju.


někdy se ptám sama sebe, kdybych měla možnost na jedno z těch dramat úplně zapomenout a vidět ho celý znova, který bych si vybrala. došla jsem k závěru, že nejsem tak úplně schopná se rozhodnout. doslova všechny, který jsem tady zmínila, se mi hrozně líbily a kouknout na to za to prostě stálo. kdyby jste mi před rokem řekli, že jednou napíšu takovej článek, nejspíš bych se hodně smála. but look, its happening. svět kdramat je úplně něco jinýho, věřte mi. it's a whole new universe, so dont be stupid and just go for it. for real tho, kdyby jste se na nějaký fakt rozhodli kouknout, tady je pár stránek, kde to sjíždím já. either gogodrama or boxasian, obě stránky jsou celkem spolehlivý a nedám na ně dopustit.

a teď jedna poslední věc, V's personal essential. aplikace, kterou dobře využijete i mimo kdramat, třeba na normální seriály. nevím jak vy, ale já se třeba u seriálu lehce ztrácím v tom, kde jsem skončila. not anymore because tvshow time exists, #notsponsored. je to jedna z mých oblíbených aplikací, můžete si tam ukládat oblíbený seriály, odškrkávat zkouknoutý díly, dokonce hlasovat pro postavu, která se vám v daným díle líbila nejvíc a společně s ostatníma lidma jednotlivý díly komentovat. dá se stáhnout jak pro android, tak pro ios, takže určitě dejte potom někdy vědět, jestli ji znáte nebo vyzkoušíte, můžeme se následovat. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

mimochodem. díky čtvrtýmu výročí bts je fandom v poslední době zasypávanej hromadama dárku, jako třeba so far away, nebo 네시 - obojí mě brutálně rozbilo, o parodii na blood, sweat & tears ani nemluvím. i stan the right group, i really do and im proud of it. just wanted to put it out there. also, monsta x budou mít comeback soon a vypadá to, že shine forever bude totální ničba. už teď jsem mrtvá. and sorry, but today no comments, moje wifi je v poslední době celkem bitch and that makes me moody as fuck. peace out.
 


Aktuální články

Reklama


✧*・


-