didnt drop | #1

15. června 2017 v 15:10 | V✧*・
miluju mít všechny svoje dokoukaný seriály vypsaný někde pěkně pospolu a došla jsem k závěru, že mít víc blogů není tak cool, jak jsem si nejdřív myslela, proto jsem všechny side hoes smazala, a proto tenhle článek bude tady a ne nikde jinde. navíc, vzhledem k tomu, že za chvilku začínají prázdniny už úplně všem a vy se určitě nebudete chtít nudit, i mean, do u see my point? takže předtím, než si řeknete "ugh, zase korejci" or something like that, pamatujte na jednu důležitou věc; nerantovala bych vám tady o tom, kdyby to nebyl kvalitní kontent, okay? neodsuzujte to a jestli vás něco zaujme, dejte tomu šanci. nebudete litovat, za to vám ručím. jakože dont worry, mám nachystný i normální články, not related to korea in any way and stuff, ale chtěla jsem nějakým způsobem oslavit moje skoro-roční výročí v khole, so yeah, we'll do it my way. ještě než začnu, omlouvám se za ty obsahy, který lets be honest jsou celkem shit. stáhla jsem je z csfd.cz, protože bych to sama líp nějak stručně popsat nedokázala, so let's just go with that.

.
리멤버 ; remember - war of the son | 2015

❝ a son's innocent father accused of a crime he didn't commit. ❞

vím, že už jsem tady o tom mluvila stokrát, ale musíte pochopit, že remember bylo moje první korejský drama (když nepočítám exo next door, který se ani moc počítat nedá #warflashbacks) a už jenom kvůli tomu to bude vždycky moje srdcovka. nikdy by mě nenapadlo, že se na něco takovýho budu dívat, nedej bože, že to budu v takovýhle míře zbožňovat. právníci a tak, to nebyl zrovna můj styl, but look at me now. celý jsem to dvakrát (ne jenom jednou, i saw it twice because i love suffering) viděla a na třetí kolo taky určitě jednou dojde. tolik jsem se u toho nabrečela. přitom to bylo jenom dvacet epizod, ale mně příjde, jako bych u toho zestárla o deset let, thats how intense this shit is. ale bylo to skvělý a já nesnáším, když to lidi kritizujou. like leave my drama alone, peasants. doporučuju těm, kteří jsou aspoň trochu emotionally stable, protože ti, kteří jsou unstable (jako já, ehm) budou trpět.

신데렐라와 네 명의 기사 ; cinderella and four knights | 2016

❝ a young girl who lives with her cruel stepmother and sister, accidentally meets 3 young and rich cousins who live a luxury life in a big mansion and is hired by the boys grandpa to look after their bad behavior. ❞

po remember mi celkem dlouho trvalo najít nový drama, který by mě bavilo, protože mi proti tomu všechny připadaly jako hrozná nuda. až u popelky jsem se chytila. byla to taková příjemná oddechovka (well, aspoň ze začátku, potom se to taky celkem rozjelo). musím zmínit skvělej cast, především ta mužská část ( ͡° ͜ʖ ͡°) for real tho, každej díl jsem měla těžkej struggle s tím, že jsem se nemohla rozhodnout, kdo je vlastně moje oblíbená postava. každopádně to bylo plný skvělejch momentů, u kterých jsem se nemohla přestat smát a ve finále nemám ani co vytknout. teď nedávno jsem to pouštěla bučis, takže jsem to viděla skoro celý znova. no regrets, still as good as ever. celý to má jenom šestnáct dílů, takže nic moc hardcore, jako první kdrama perfektní.
.

.
역도요정 김복주 ; weightlifting fairy kim bok joo | 2016

❝ a coming-of-age story about a group of college athletes who are fighting for their dreams, experiencing and finding love in the process, and growing every step of the way. ❞

půjdu s pravdou ven a rovnou se přiznám, že jsem se na to začala dívat z jedinýho důvodu - aesthetics. jop, prostě se mi líbil ten plakátek. první díl jsem si pouštěla s tím, že jsem vůbec netušila, do čeho jdu. however, snad po prvních deseti minutách jsem věděla, že jsem si vybrala správně. do castu jsem byla zamilovaná basically hned, i mean, kdo nezbožňuje joohyuka to asi nemá v hlavě v pořádku, ten borec je dokonalej) a stejně jako remember i popelku, i tohle jsem z větší části viděla dvakrát. a regrets nejsou, not a single one.

달의 연인-보보경심:려 ; moon lovers - scarlet heart: ryeo | 2016

❝ when a total eclipse of the sun takes place, a 21st century woman, go ha jin, is transported back in time to the goryeo dynasty of korea. she wakes up in the body of 16-year-old hae soo, an aristocrat living with lady hae, her cousin who happens to be married to one of the sons of king taejo. she soon befriends several of the princes, who find her carefree and exuberant attitude refreshing. although she knows she should not get involved in palace intrigues over the succession to the throne, she inadvertently becomes a pawn in the struggle, as several of the Princes fall in love with her. ❞

podobně jako u remember, i tohle drama má sice jenom okolo dvaceti epizod, ale mě příjde, že jsem nad tím strávila půlku života. tak to nejspíš u těch extrémně dramatickejch dramat bývá. vlastně jsem se na to začala dívat o něco později než na hwarang, to zmiňuju, protože moon lovers a hwarang shipuju. neřešte moji logiku, jsem už na takovým levelu, kde se dokonce dvě dramata dají shipovat dohromady. prostě jsem se na ně dívala ve stejné době, obě jsou historický, dokonce se tam objevují stejní herci.. u get me, right? probably not, whatever. slabší povahy get your kapesníčky ready, protože tenhle příběh je vážně intense. however už jenom díky skvělýmu hereckýmu obsazení musím jenom chválit a doporučovat, protože se na to doopravdy dobře koukalo.
.

.
화랑 : 더 비기닝 ; hwarang: the beginning | 2016

❝ revolves around an elite group of male youth called hwarang who grow through passion and love in seorabeol, the capital of the kingdom of silla. ❞

myslím, že důvod, proč jsem se na to začala dívat, je celkem jasnej. well, když je taehyung váš bias, tak prostě nemáte jinou možnost. abych pravdu řekla, ze začátku jsem se moc nechytala a první tři díly překousala jenom kvůli němu. however, od čtvrtýho mě to začalo hrozně bavit, zvykla jsem si na borce v parukách a dala šanci i moon lovers. nikdy bych nečekala, že budu mít u sledování historickejch dramat takovej big time, nikdy. skvělej děj, hromada gay shipů (and u know that is my thing), dokonalej cast. ať si říká kdo chce, co chce, pro mě byl hwarang devět z deseti (nope, desítku jim nedám. #hansungdeservedbetter, ještě teď jsem z toho emotionally dead.)

푸른 바다의 전설 ; the legend of the blue sea | 2016

❝a county magistrate's plan to release mermaids into the ocean backfires when they're caught by fisherman. ❞

s legendou to byl podobnej případ jako s fairy - líbil se mi plakátek, tak jsem si řekla, že to zkusím a snad to bude good shiteu. and i wasnt disappointed. dokonce jsem do toho namočila (u see what i did there) celou squad, všem se to líbilo stejně jako mně. can we just appreciate the aesthetics, je to fakt kvalitně natočený. storyline on point, vystřídala jsem u toho snad všechny emoce. truly madly deeply doporučuju.
.

někdy se ptám sama sebe, kdybych měla možnost na jedno z těch dramat úplně zapomenout a vidět ho celý znova, který bych si vybrala. došla jsem k závěru, že nejsem tak úplně schopná se rozhodnout. doslova všechny, který jsem tady zmínila, se mi hrozně líbily a kouknout na to za to prostě stálo. kdyby jste mi před rokem řekli, že jednou napíšu takovej článek, nejspíš bych se hodně smála. but look, its happening. svět kdramat je úplně něco jinýho, věřte mi. it's a whole new universe, so dont be stupid and just go for it. for real tho, kdyby jste se na nějaký fakt rozhodli kouknout, tady je pár stránek, kde to sjíždím já. either gogodrama or boxasian, obě stránky jsou celkem spolehlivý a nedám na ně dopustit.

a teď jedna poslední věc, V's personal essential. aplikace, kterou dobře využijete i mimo kdramat, třeba na normální seriály. nevím jak vy, ale já se třeba u seriálu lehce ztrácím v tom, kde jsem skončila. not anymore because tvshow time exists, #notsponsored. je to jedna z mých oblíbených aplikací, můžete si tam ukládat oblíbený seriály, odškrkávat zkouknoutý díly, dokonce hlasovat pro postavu, která se vám v daným díle líbila nejvíc a společně s ostatníma lidma jednotlivý díly komentovat. dá se stáhnout jak pro android, tak pro ios, takže určitě dejte potom někdy vědět, jestli ji znáte nebo vyzkoušíte, můžeme se následovat. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

mimochodem. díky čtvrtýmu výročí bts je fandom v poslední době zasypávanej hromadama dárku, jako třeba so far away, nebo 네시 - obojí mě brutálně rozbilo, o parodii na blood, sweat & tears ani nemluvím. i stan the right group, i really do and im proud of it. just wanted to put it out there. also, monsta x budou mít comeback soon a vypadá to, že shine forever bude totální ničba. už teď jsem mrtvá. and sorry, but today no comments, moje wifi je v poslední době celkem bitch and that makes me moody as fuck. peace out.
 


Aktuální články

Reklama


✧*・


-