파수꾼 • lookout

13. července 2017 v 14:57 | V✧*・
sice mám rozepsanejch asi pět dalších článků, ale zrovna jsem to dokoukala a mám potřebu vypsat se ze svejch pochroumanejch emocí. emergency, you know.

❝ a group of people who find their ordinary lives thrown into chaos due to a family tragedy. they monitor criminals 24 hours a day and rescue potential victims before the crime is comitted. they also embarrass corrupt state prosecutors and make sure that criminals are punished for their crimes. this tv show illustrates the current society where the simple rule of going to jail if you break the law no longer applies to those in power. ❞

začalo to tak, že jsem byla na instagramu a do oka mě prašila miniatura videa cute borce v kapuci. udělala jsem malej research a zjistila, šlo o výstřižek z jedné epizody tohohle dramatu. obsah mě zaujal, so i gave it a shot.

jak už jsem říkala, hlavní důvod, proč jsem na to začala koukat, byl key a kromě trenéra z bok joo sweeg jsem nikoho dalšího neznala.

however, s každou další epizodou jsem větší část castu stanovala víc a víc. kim youngkwang, jak je možný, že jsem toho týpka nenašla dřív, nechápu, ale jeho looks mě ničili všech 32 epizod, který to drama má. stejně tak jako chemie mezi ním a shin dongwookem, if this aint true bromance i dont know what is.

než se dostanu ke storyline, za řeč stojí taky kvalitní ostčko. especially jedna písnička (CLOSE YOUR EYES ITS TIME FOR A PAYBACK *screaming aggressively*) vždycky když začala hrát, věděla jsem, že shit půjde down. buď to a nebokonec epizody, která končila cliffhangerem. damn. každá epizoda končila cliffhangerem, i was in so much pain.

příběh celkově měl podobnej feeling jako good old remember. problematika toho, že na světě v dnešní době už neexistuje spravedlnost a co všechno dokážou peníze, brought back memories war flashbacks. however, we all know how much i loved remember, takže jsem se intenzivně těšila na posledních pár úterků a střed a každej novej díl hltala jedním dechem.

jako vždycky, je pro mě hodně těžký vybrat si oblíbenou postavu, ale kdybych doopravdy musela, řeknu, že to byl father. nebo priest, or however you call him. ten borec byl prostě skvělej, vždycky když tam byl, všechno bylo awesome. navíc, dongwook je mi hrozně sympatickej, takže ho v nejbližší době plánuju trochu postalkovat a zkouknout s ním těch dramat víc.

nebudu spoilovat, ale rovnou říkám, že konec mě rozbil. nečekala jsem happy end, hell no. líbilo se mi, že to udělali realistický, ale nechat ten příběh otevřenej? fuck you. nebylo to jenom otevřený, tohle bylo vyloženě rozervaný. just like my hearteu, lol. jako u většiny k-dramat, když to není happy end, většinou máte z té poslední epizody pocit, že by třeba mohla být druhá řada. but this is just not how shit works in korea. na jednu stranu bych ji chtěla, ale na druhou si říkám, že by to další řadou mohli zničit a já si aspoň můžu uchovávat naději, že to neskončilo tak, jak to tam bylo naznačený. enough spoilers.

každá epizoda má jenom půl hodiny, takže to není tak časově a emocionálně náročný, jako ostatní kdramata, o kterých jsem tady mluvila předtím. je to kvalita, obviously, jinak bych tady o tom nepsala. go ahead and watch it, pals.

8/10

#stopkillingmyfavoritecharactersthankyouverymuchbye
 


Aktuální články

Reklama


✧*・


-