Srpen 2017

im a disgrace | 21/29-08-17

29. srpna 2017 v 23:20 | V✧*・ |  burberry
21st august
-blood, sweat & savo
long story short, zázemí naší firmy se stěhuje a šéfová se rozhodla, že zaměstanci, kteří měli mít mezisměnu, půjdou pomáhat s úklidem. tenhle černej petr obvsly vyšel na bučis a já, being the bestest best friend that i truly am, i když jsem v pondělí měla mít volno, nabídla jsem se, že půjdu pomáhat s ní. tolik pavouků jsem nikdy nezabila a tolik sava v životě nenašňupala. no kidding. rozežralo mi to jak vnitřek dýchacích cest, tak moje oblíbený (a poslední neděravý) legíny. #rip. samozřejmě jsme si k tomu uklízení pouštěly sum kpopeu a surprisingly, vedoucí to tam poslouchaly s náma a vypadalo to, že měly good time. po dvou tunách prachu, několika nerezovejch skříňkách a sto kilometrech čtverečních totálně zašpiněný podlahy později, jsme konečně mohly zmizet. odpoledne jsem nám za odměnu uvařila nudle, a i když jsem až do večera v nose cítila savo a kdo ví, jaký jiný chemikálie ještě, nebyl to špatnej den.

22, 23 & 24th august
-adventure time
v úterý ráno jsem se jela poprvé podívat do mojí budoucí školy. to, co jsem si potřebovala vyřídit, jsem stihla v rekordním čase a zbytek dne pokračovala v rekonstrukcích. malování zdí jsem věnovala i velkou většinu středečního volna. ve čtvrtek jsem měla směnu, tentokrát už normální, žádný savo und stuff.
and i was left surprised and shook once again, páč se za mnou stavila šéfová s dárkem, jakože za ten náš pondělní úklid. nečekala jsem žádnej dárek, takže když na mě vytasila dárkovej poukaz na umělý nehty, bitch, i got emotional. dream job much? i know rite.

25, 26 & 27th august
-shinning
friyaaaay. další den, další směna, další cesta vlakem, kterou jsem celou strávila čtením fanfikcí.

❝people stare at me as i fly past them, but i am not a person, im a disgrace.❞
- rain (recommended).

po páteční noční, kdy okolo mě mimochodem několikrát prošel lumír z ulice, sobota přišla až moc rychle. nevěřila jsem, že to stihneme, ale povedlo se. ráno jsem nějakým způsobem vstala brzo a dokopala nevlastního taťku k dodělání posledních malovacích úprav. mezitím, co zasychaly poslední vrstvy barvy, já stihla umýt jak okna, tak dveře, podlahu, vypínače, zásuvky a takový ty věci. dokonce na kvalifikace jsem mezitím vším koukat stíhala. asi hodinu a půl vzalo, než mi nevlastní taťka položil podlahu a potom už zbývalo jenom přestěhovat těch pár kusů nábytku, který vlastním. ten večer jsem totálně mrtvá, ale šťastná, usínala ve svým novým pokoji. teď už mi zbývá jenom tunit (už vidím, jak celá sprnová výplata padne v ikei). v neděli jsem málem umřela. po tom sobotním stěhování jsem do sebe v práci lila jedno kafe za druhým, občas to prolívala vodou a ani netušíte, jak dlouhý vám připadají minuty, když potřebujete čůrat, ale nemůžete jít, protože jste na směně sami. nebudu vás napínat, thankfully všechno dobře dopadlo.

28 & 29th august
-chardonnay, my love
pondělí měl být náš den. plánovaly jsme si ho s bučis už jako odměnu za maturitu, ale až do včerejška nebylo kdy ho uskutečnit. a to by jsme nebyly my, kdyby se něco na poslední chvilku neposralo. když ke mě přijela celá ubrečená, moje první myšlenky byly, že někdo umřel. naštěstí z ní vypadlo, že jí někdo "jenom" ukradl telefon. tak se mi zase jednou povedlo projevit moje kvality nejlepší kamarádky, protože ne, ten den nám nějakej ukradenej telefon prostě nemohl zkazit, not today bitch. donutila jsem ji dojet do obchoďáku, kde jsme uplatnily ty naše dárkový poukazy, nechaly si udělat matching nehty, a když jsme potom u nás rozdělávaly flašku chardonnay, brečely smíchy kvůli úžasně vtipnejm pleťovejm maskám, ve kterých jsme obě vypadaly jako párek fantomasů a koukaly na hwarang, věděla jsem, že misssion zlepšit jí náladu, byla úspěšná. dnešek byl hrozně zvláštní. dlouhej a krátkej zároveň. hned ráno, po cestě do práce, jsme se s bučis zasekly na dálnici v koloně, ale směna byla easy, hodiny rychle utíkaly, dokonce jsem tam s holkama zůstala až do zavíračky. kvalitně placená práce s cool kolektivem, do které nemám důvod se netěšit, protože mě dokonce baví. nevím, ale myslím, že takovejm věcem se říká štěstí, ne?

cotton candy.

19. srpna 2017 v 6:01 | V✧*・ |  chanel
feeling some kind of way right now but cant describe it. definitely not with words. tired? yeah, okay, let's just go with that.

po tom konstantním chillu, kterej jsem si užívala prakticky od konce května až po začátek srpna, i dont know guys, nějak jsem zapomněla, jaký to je, vstávat brzo ráno a celej den komunikovat s lidma. rekonstrukce mýho soon-to-be pokoje taky pokračuje jakž-takž jak má, a i když je to hard work, i enjoy. plus když k tomu ještě přičtu ten psychickej abuse od bts, ani se nedivím, že jsem se dneska prostě nezmohla na jinej článek, než nějakej stupid playlist. this time zmiňuju jenom ty písničky, o kterejch jsem tady zatím pořádně nemluvila a zaslouží si víc attention. (kdybych měla můj playlist vypsat celej, blog.cz by měl overdose).

❝ the paled city lights, a chilling voice. sorry for not turning back. sorry for selfish self of mine. sorry, even if I'm late already ❞

whats that smell, dude? smells like sum new fandom. big thanks to my son for introducing me to this song. odchytily jsme to nějak hned po tom, co ta písnička vyšla a damn, když jsem čekala, až to konečně bude na spotify, man it felt like years. but it is there now and it soon became můj nejpřehrávanější tune. nic moc o té squad ještě nevím, protože jsou new, ale když si vezmu, že už jenom debut byl this fucking lit, rozhodně si počkám a budu se těšit na future content.

❝ i dont have class, i dont hide anything, thats why my level is high, theres no time to breathe. eyes roll back when i enter the room, of course you hate me cuz your spotlight is mine. ❞

pořád nevím, jak se tohle vlastně stalo. ikon, no však víte, už jsem o nich párkrát mluvila so like, yeah, i really enjoy this group right now. jsem teď v takový tý fázi, kdy padám deeeper a deeper, aka sjíždím všechny variety shows, ukládám další a další písničky a jsem jenom příjemně překvapená, že mají hodně quality contentu. bts, seventeen, ikon. da holy trinity at the moment. i když bap budou mít taky comeback soon, i cant wait to be in pain again.

❝ no matter how many times i look, you're always so new. inside my days that were always the same, you are the only door that i can escape through. ❞

ugh, those lyrics. ne, for real, na můj liking je to až moc přeslazený. ta písnička se mi vlastně nelíbí jak textově, tak melodicky, spíš to sem dávám hlavně kvůli tomu klipu (a mojí big love k monsta x, obvsly), kterej je po estetický stránce jeden z mejch nejoblíbenějších, má to takovej správnej summer vibe. like i could watch them go for hours and not get bored at all. můj oblíbenec od mx pořád zůstává fighter tho a můj regret, že jsem nešla na koncert, když už byli doslova u sousedů, je taky pořád strong. so nothing new.

okay, vím. už jsem tady o hola hola mluvila stokrát, but too much is never enough when it comes to some good music.

❝ the sunset has a pastel tone film on top, its a green utopia. as long as those days are there, we will escape to that world. ❞

příjde mi, že textově je to hodně podobný jako newton, typická letní cukrová vata, ale na druhou stranu, naštěstí ještě nejsem tak advanced v korejštině, abych rozuměla každýmu slovu, so i can just listen and enjoy the good melody which i fell in love with as soon as i heard this song for the first time.

# i cant even put those lyrics here, they are too much lol.

nebudu lhát, když to video tenkrát vyšlo a koukala jsem na to poprvé, i was like shimmie shimmie what the fuck. you can ask bučis, viděla moji reakci live a měla moc velkou prdel z mýho výrazu, guess i was that shook. ale okay, to be fair, už u toho prvního poslechu jsem si tam našla části, který se mi vyloženě líbily. nebylo jich moc, ale byly tam. a teď, jak už to v mým případě většinou bývá, čím víc ten song poslouchám, tím víc to začínám findovat enjoyable. to pořád nic nemění na tom, že z the war je to moje least favorite, but we already talked about that last time.

grande tóčo | 31-07/06-08-17

8. srpna 2017 v 8:46 | V✧*・ |  burberry
srpen came in strong, cool shit happened, ale než se dostanu k něčemu konkrétnímu, vzpomněla jsem si, že ještě před squad holidays jsme se ségrou byly v kině na homecomingu, což by byla škoda nezmínit. měla jsem low expectations, ale marvelu se zase jednou povedlo příjemně mě překvapit. there are only two words to describe this movie, cute & meme. hrozně se mi líbí, jak jdou s dobou, celý to bylo hella relatable. to be completely honest, moje nejoblíbenější verze spidermana out of all. i recommend and if you didnt like, we cant be friends. now lets talk about the shit.

bye yellow, hello.. what even are you
.31st july
i když si vlasy nejradši barvím sama (low budget, you kno'), bylo příjemný jít po sto letech ke kadeřnici (dostala jsem to k narozeninám, thats why). já, mamka a smol satan, udělaly jsme si takovej malej výlet. měla jsem trochu jinou představu, nejspíš jsme se s tou slečnou úplně nepochopily, however to, co mi tam nakonec vykouzlila, je rozhodně lepší, než ten žluto-oranžovej shit, kterej jsem tam měla předtím. ta barva je prostě mystery... nikdo teď moje vlasy nedokáže popsat jedním slovem.

newbie
.1st - 4th august
since it was 'bout time to start earning money again. na poslední chvilku jsem zrušila pohovor ve starbucksu, páč jsem se rozhodla, že si to radši nechám jenom jako koníček, přece jenom, pořád tam chodím ráda a nechci si to zničit tím, že tam budu pracovat, jako se mi to už povedlo jak mccaféčkem, tak s kinem. dala jsem přednosti jiné kavárně a můžu vám říct, zatím to vypadá, že to bylo lucky rozhodnutí. úterý, první ofišl zaučovácí den. všechno bylo hlavně o teorii a kalibraci kávy (prej už jsem dva roky barista, ale tohle jsem dělala poprvé v životě). co se toho zaučování týkalo, everything was just fine, horší bylo, co přišlo potom. aka asi po roce jsem potkala velký d (it stands for his name but also for debil, what a coincidence) a bučis ztratila peněženku. let me spoil it for you: byl to stres ale všechno dobře dopadlo.

ve středu na nás čekaly všechny teplý kávy bez mlíka a ledový kávy, ve čtvrtek potom první ranní směna a šlehání mlíka (that shit was real). v pátek kromě první noční taky rozdávání letáčků do všech obchodů v našem nákupáku, aby jsme je jakože nalákali. bylo vtipný pozorovat reakce těch lidí, kteří mě nejdřív totálně vraždili pohledem, ale hned jak jsem se dostala ke slevám, najednou se celý rozzářili.

ale to nebylo to jediný, co se v pátek stalo. ještě než jsme jely na tu noční, seděla jsem si tak doma a najednou se přivalil brácha z práce s telefonem ruce a vypadal hrozně ve stresu. měl nějaký komplikace s lístkama na velkou cenu, takže musel na rychlo shánět jiný. obvolal asi deset lidí a já mu můžu být vděčná, protože jenom díky jeho zařizovacím schopnostem jsem se tam nakonec o víkendu mohla jet podívat i já. yeah, minule jsem tady brečela úplně zbytečně.

burned to death | grand prix day 1
.5th august
sobota byla tropická a zmatená. ráno jsem ještě musela zajet pro ségru, na okruh jsme vyráželi nějak okolo jedenácté, je to od nás deset minut cesty, takže celkem easy thing. povedlo se nám zaparkovat blízko u vchodu, což bylo cute, než jsme si se ségrou vzpomněly, že naše lístky nejsou zlatý, ale stříbrný. long story short, aby jsme se dostaly na tribunu, na kterou jsme chtěly, čekalo nás celkem dlouhý obcházení. whatever, hlavně že jsme tam byly. našli jsme si jakžtakž cool místa a byl by to perfektní den, kdyby mi ten hardcore sunlight na ruce nevypálil hodinky a na nohách ponožky. a to ani nemluvím o takovejch těch basic věcech, jako je výstřih, nebo rukávy. i když jsme s sebou měli legendární starobrno slunečník, kterej byl takový naše poznávací znamení (byli jsme originální, nikdo jinej tam nic takovýho neměl), stejně jsem večer vypadala jako špatně upečený kuře. po kvalifikacích byl čas na odjezd, jenže again, kvůli našim silver lístkům se cesta k autu trochu protáhla. hodně lidí jsme pobavily tím slunečníkem, páč to by jsme nebyly my, aby jsme s tím po cestě nedělaly kraviny.

traditions | grand prix day 2
.6th august
i přes moji anxiety, že zase nebudeme stíhat a dopadne to jako minule, tentokrát jsme vyjížděli brzo ráno, celkem bez komplikací zaparkovali a na okruh došli v podstatně kratším čase, než loni (war flashback, ale lowkey na to vzpomínám ráda, i když jsem málem umřela). co už se minulýmu roku podobalo, bylo počasí. sunny kvalifikace, rainy závod, jako přes kopírák. nostalgic. naše legendární starobrno tentokrát posloužilo jako deštník, místa jsme zabrali přesně takový, jaký jsme měli v plánu a literally všechno bylo just right. ve všech kubaturách mi vyhráli moji oblíbení jezdci. "chuán" (ještě teď nemůžu z toho, jak to ten komentátor vyslovoval) si dojel pro první místo, i když to ze začátku nevypadalo a o to víc cool to bylo. potom ve dvojkách to marquez junior sice zalomil na stříbrné, ale i tak, *clap clap*. and now let me talk about my boi, #MM93. ještě než gpčka vůbec vyjely na trať, vykládala jsem ségře o mým oblíbeným závodě, myslím, že to bylo minulej rok v německu, když při startu pršelo a během prvních kol přestalo, marquez jako první vyměnil motorku, potom byl chviličku poslední, ale nakonec celej závod vyhrál. a přesně tak se mu to povedlo i letos u nás and hell, i was emotional.


večer jsme doma se ségrou řešily, jestli tady ještě jsou, nebo už stihli odjet, nakonec jsme se shodly na té druhé možnosti. sO JUST WHEN I THOUGHT SHIT 'BOUT TO GET CALM AGAIN, WILD MARQUEZ POSTED THIS. včera jsem okolo toho okruhu jela, fam. dokonce dvakrát. and i didnt know shit. mohla jsem se tam na ně jít v chillu podívat a prosrala jsem to. nevermind, aspoň už mám první resolution pro rok 2k18.

g o l d e n d a y s

stressed but blessed, amen | 07/2017

3. srpna 2017 v 21:28 | V✧*・ |  gucci
guess who is not coming to velká cena. dats rite fam, it's me, yo gurl V. tak to asi bývá, když si něco plánujete hrozně moc dopředu (by that i mean legit rok ok), nakonec to prostě nevýjde, víte co, jen tak, for the lolz and stuff. na jednu stranu mě to mrzí, na druhou vlastně ne, protože si říkám, že když se na to budu dívat v televizi, tak toho stejně uvidím víc, než kdybych na tom okruhu byla und stuff. taky budu mít čas seškrabávat ze zdí mýho future pokoje růžovou barvu, která tam bohužel je a jak jsem zjistila dneska, drží celkem slušne. but i'll fucking take it down, im telling ya. however, potom vidím, jak marquez přidává na instagram fotky z brna a jsem z toho ve stresu. damn, radši o tom vůbec nebudu začínat, než si okoušu moje čerstvě dorostlý nehty. červenec. červenec přinesl celkem dost cool věcí, such as naše dank squad holidays, moji devatenáctku, bitch, dokonce jsem byla blessed pár taekook věcma. co 07/2017 sadly nepřinesl, byl estetickej instagram. for real, moje feed se mi tak strašně nelíbila, že jsem už většinu fotek stihla vymazat. however, here i have all of them so let's have instagram for aesthetics and blog for stories, shall we.


한. nejspíš poslední použitelnej picture z ohňostrojů. yaaah, vlna nostalgie here we go. bylo to fajn. 둩. smutný je, že ty vlasy na fotce vypadaly daleko líp, než ve skutečnosti. už si ani nepamatuju, jak dlouho jsem je chtěla mít růžový. a když už se mi toho konečně povedlo docílit, prostě jsem se v tom necítila. pinkeu, my darling, i guess we are just not meant to be *sobs and sniffs* 삼. boi just look at it, the amount of fluff is unbearable.


사. let me get this clear, ten cup stál třicet korun fam. třicet. nenechala bych ho v tom obchodě, ani kdybych musela jít domů pěšky, protože by mi nezbyly peníze na vlak. 오. je tenhle kind fotek vůbec potřeba komentovat tho. i když.. třeba přes srpen už budu able posílat fotky z novýho pokoje (i fucking hope so). so like, třeba je to jedna z posledních #estetickejvěšákbitchez fotek v tom starým. okay, lets. not. be. nostalgic. 육. už je to nějakej pátek, co jsem naposledy poslala nějakou starou dobrou půlksychtní selfie. feat. ségra ♥


질. #funfact, mamka mi ten fishnet hodila do pračky, tam se to nějak divně srolovalo a mně legit půl hodiny trvalo, než se mi to povedlo rozmotat. but the picture was so worth it tho, everything for aesthetics. 팔. fam ♥ bogoshipda. 구. můj mobil těmahle fotkama doslova oplývá, jenom je sad, že mi až tak moc nezapadají do feedu, takže je vždycky postnu, deset minut z nich mám radost a potom skončí v hromadě dalších not-white-enough smazanejch fotek.

favourite shiteu:
jako první zmíním in a heartbeat, simply protože je to to nejvíc precious video, který jsem kdy viděla. nejlepší čtyři minuty mýho života. moving on, don't wanna cry od seventeen je ještě pořád můj shit, im sure u know, part switch vezí mi udělali obvsly velkou radost. gotta stan these dorks. a když už jsme u kpopu, mám pár recent jamů. hola hola, nikdy jsem kard nějak moc neřešila, ale musím říct, že tahle se jim povedla. ty první dny po tom, co to vydali, jsem to měla na shufflu nonstop, společně s dumb and dumber od ikon, protože ladies and gentlemen, jsem ve fandomu a tenhle klip mi k tomu dost pomohl. teď tihle dumb indeed dudes togetha with bts und sevuunteen formujou moji top three. život je hard, když stanujete moc skupin a nemáte prachy na merch. jeden den mě ozářil nějakej paprsek kreativity, tak jsem se rozhodla obnovit můj bullet journal. zatím to jde celkem dobře, jenom doufám, že to nevzdám too soon, jako vždycky. hodně jsem si oblíbila u toho tvoření poslouchat music boxy, dokáže to navodit takovou správnou calm atmosféru.
srpen doslova jenom začal, ale já už mám víc zážitků, než za poslední dva měsíce dohromady. po sto letech jsem byla u kadeřnice, konečně jenom nesedím doma a chodím na brigádu a jak už jste určitě pochopili, spravuju si ten novej pokoj. přes šedesát dní jsem se konstatně nudila a teď jsem najednou hrozně zaneprázdněnej a vytíženej člověk. navíc, další důvod k té mojí vytíženosti jsou stehna. aka hd thighs, aka náš squad kanál, kam v budoucnosti bude přibývat a přibývat kvalitního kontentu. už ani nevím, jak dlouho jsme to plánovaly, ten kanál už jsem zakládala nějakej ten pátek zpátky, however, we finally kicked our asses and started doing shit. dělání cracků mi v poslední době bere hodně času, energie a nehtů. ale děláme to, co nás baví, takže kdyby jste třeba chtěli hodit odběr, like yeah, that would be nice. #selfpromotingisuglyikrbutlikeyouknowuhmyeah

strong power, thank you.


✧*・


-