듀얼 • duel

11. září 2017 v 9:49 | V✧*・
možná jsem teď až přehnaně aktivní a sypu těch článků až moc a měla bych začít trochu chillovat, ale duel byl teď posledních pár dní můj věrnej společník and i just need to bleed my heart here.

❝ jang deukcheon is the chief of the crime squad. he is a kind, caring and friendly father to his young daughter. its a tough job and he comes from an equally dangerous past, but he never lets his family hear it. its the dream life, until the chief's daughter is kidnapped. and after trying to get her back, deukcheon sees that one man is always involved. actually, make that "two men". ❞

mám pocit, že jsem na to drama narazila snad někde na wikipedii, když jsem tenkrát hledala informace o lookoutu. víte, já jsem přes ty plakátky. tenhle se mi líbil, tak jsem si to uložila na tv show time a tam to hodně dlouhou dobu nechala ležet. když jsme u nás měly v červenci squad session, chtěla jsem na to začít koukat kolektivně, ale nakonec na to nějak nedošlo a já se k tomu dostala vlastně až teď.

jako většinou, i tentokrát jsem do toho šla s tím, že jsem žádnýho z herců neznala, ale jak říkám, borci na plakátku mě navnadili. i když to ve finále byl jenom jeden borec.

have you ever seen a man so talented and beautiful you cried? yang sejong did. that. vždycky jsem obdivovala herce, kteří si troufli na dvojrole. tenhle boi to dal s přehledem a to ty role měl dokonce tři. appreciate talent, kids.

dude got skills, a i když většina mojí pozornosti patřila hlavně jemu, všechny herecký výkony byly kvalitní, stejně jako ostčko, který jsem většinou sice vnímat nestíhala, ale když už se mi to povedlo, vím, že kvalitní bylo. especially pomalý písničky, který hrály v těch nejemotivnějších momentech, dokázaly tomu navodit tu správnou atmosféru a mě intenzivně ničit:)

šlo o podobnou tématiku jako u remember a lookoutu, i když tentokrát zase podanou trochu jinak. or well, aspoň mně to tak připadalo. #začínám mít intenzivní pocit, že korejští prosecutors musí být fakt bunch of dickheads. velkej rozdíl byl v tom, že duel měl v sobě i trochu sci-fi. #the perks of being a clon. it was cool, i liked it.

s oblíbenou postavou jsem to měla jasný hned po prvním díle, protože, jak říkám, sejong mě fakt nějak omráčil a k jeho postavám jsem přirostla prakticky hned. hlavně k té záporné, což u mě už až takovej zvyk nebývá.

o to horší pro moje hearteu potom byl ten závěr a tím se vlastně dostávám k poslední epizodě, jako vždycky se pokusím moc nespoilovat, takže jenom řeknu, že jsem zase jednou byla left shook and heartbroken. nebylo to moje první korejský thriller drama, a i když jsem v něj tentokrát fakt doufala, happy end jsem nečekala, still, to, jak to dopadlo, idk guys, na to jsem prostě ready nebyla. im getting war flashbacks so i better stop now before i'll spoil everything.

ani to nemělo takových těch klasických dvacet dílů. jenom šestnáct, každej tak cca o jedné hodině. however i still feel like i spent ten years watching it. but no, it was like.. four days, lol.

malej fun fact na konec, zjistila jsem, že poslední díl vycházel na moje narozeniny. this drama was literally meant to break my fucking heart on my birthday. nakonec můžu být glad, že jsem se na to nezačala dívat, když to ještě vycházelo.

10/10i když mě s tím posledním dílem naštvali, damn, ta trojrole... za ten výkon tam tu desítku prostě dát musím.


gosh, protect this man.
 


Aktuální články

Reklama


✧*・


-