Únor 2018

더블유 • W

15. února 2018 v 12:09 | V✧*・
whats poppin dudes, i just came back from the dead. v poslední době se vůbec nic neděje a zároveň děje tak strašně moc, že to ani nestíhám dokumentovat, like do you feel? anyway, po dlouhý době jsem si konečně našla chuť a čas kouknout na nějaký to kdrama, so lemme tell you 'bout it.
..
podle mě, když jste v kejhoulu dostatečně dlouho a hlavně dostatečně hluboko, jako třeba me over there, na W jste určitě museli někdy narazit. ten plakátek je mi důvěrně známej už dlouho, jednu dobu jsem ho na instagramu viděla pořád, but well, z nějakýho důvodu jsem se nikdy nedonutila jít a pustit si to. poslední drama, který jsem viděla celý, byl duel, a to bylo prosím někdy na začátku září. nebyla jsem těch pět měsíců bez dramat, hell nah, ale ať už to bylo z jakýhokoliv důvodu, s každým jsem to vzdala ještě před půlkou, což je honestly celkem frustrující a just not nice. a přesně o tomhle jsem brečela jedné mojí friendu, která se rozpovídala právě o W and in that moment it hit me like wait, lets give it a shot.

❝ a love story between a couple in their early thirties who live in the same era but in different worlds. ❞

so, where do i start about dat storyline. celý to drama bych asi mohla rozdělit do dvou jakože kategorií, the cute romantic but cringy as fuock at the same time and the badass mystery shit with da thriller-ish like vibes. and bocoz u know my ass is always up for sum good thrillah, lets start with the fluff first. nevím, jestli můj brain nějak ovlivnilo to, že jsem začínala na remember, nebo jsem prostě tak spoiled, ale když už mám sledovat nějakou romantickou story, musí to být doopravdy kurva kvalita, protože jinak mám u těch too fluffy scén totální cringe a nemůžu se donutit se na to dodívat. právě to je ten důvod, proč jsem teď měla takovej problém najít něco, co by mě bavilo a honestly, měla jsem strach, že W bude stejnej případ jako těch x dropoutů předtím.

ještě pořád si nejsem jistá, jestli to tentokrát bylo tím, že ten mystery part byl tak dobrej, nebo jestli ta cute část nebyla až tak špatná, každopádně jsem potřebovala vědět, jak to celý dopadne. a tím celý myslím i to, jestli nakonec hlavní hrdinové skončí spolu, nebo ne. aint gonna spoil it for u my dudes bwah u guessed right, anyway now about the badass part because that? simply loved it. o tom příběhu se nedají říkat jenom samý pozitivní věci, protože jo, byly tam díry v plotu, kterých jsem si dokonce i já dokázala všimnout a to už je co říct, ale W má jednu věc, která se tomu zapřít nedá and that is the fact, že to mělo dokonalej koncept. za mě jeden z nejlepších, se kterýma jsem se so far setkala. nápad a potenciál úžasnej, bohužel, s každou další epizodou jsem se do toho jenom víc a víc zamotávala a mám pocit, že jsem to nebyla jenom já, ale dokonce i autor sunbaenim himself. což by nejspíš vysvětlovalo i nějaký ty plotholes. also vždycky, když jsou v dramatech velký časový mezery, mám pocit, že jsem u toho zestárla o dvacet let, přitom jsem to celý stihla projet za mín jak pět dní. to na druhou stranu taky o něčem vypovída, right? anyway, bylo tam plno věcí, který bych úplně vynechala, nebo prostě udělala jinak, ale vizuálně to bylo beautiful a hrozně hezky se na to dívalo.

. would u look at those aesthetics i fucking cannot

lee jongsuk, this boi. úplně poprvý jsem ho viděla ve weightlifting fairy, v tý době jsem absolutně nechápala o koho jde, proč tam je a co to znamená. you see, v takovejch situacích jsem ráda, že existuje tv showtime komunita, takže stačilo přečíst první dva komentáře a hned jsem věděla, že je to borec z toho W, o kterým už jsem slyšela předtím. however, za těch šestnáct dílů jsem k němu tak přirostla (i mean you cant even blame me he is simply beautiful), že i follow na instagram jsem mu musela dát. a když jsem tak dělala nějakej research, zjistila jsem, že boi má těch dramat na listu daleko víc, než jsem čekala, takže teď budu mít co dohánět. anyway, další překvapení bylo, že vidím známej obličej. actually, hned když na scénu přišel kang kiyoung, aka strejda z fairy, všechny references najednou byly clear. what a satisfaction.
....
co se oblíbenejch postav týče, i mean, nemít na seznamu kang chula neexistuje, to prostě není možný. u simply gotta stan. also u know well jak moc tíhnu na bromance, takže všechna čest hlavní protagonistce, ale než s ní bych tam radši viděla fluffy scény s doyoonem, kterýho ztvárnil lee taehwan, což je dude, se kterým jsem doteď žádný drama neviděla a to bych měla napravit fast coz let me tell you, dat boi was aslo hella cute. also also tady se přesně dostávám k jedné z těch mezer v plotu, like what happened to my boi doyoon? fuck you, i want to know.

"happy ending", ten se tam řešil pořád dokola, ale dopadlo to drama vlastně dobře? já z toho měla smíšený pocity a once again se mi nepovedlo nechat stavidla zavřený, ugly crying u poslední epizody už nejspíš bude nějakej můj divnej rituál, bez kterýho by to prostě nešlo. why tho, why me.

celý to má 16 epizod, každá klasicky hodinu dlouhá, takže jestli chcete zabít čas a hledáte něco s kvalitním konceptem, W by pro vás mohlo být to pravý.

7/10

na čt sport se za pár hodin rozjede hokejovej zápas mezi českem a koreou, na kterej se těším bruh doopravdy dlouho. ještě si ani nejsem jistá, kterýmu týmu budu fandit lol. however, its finally happening. another thing that is finally happening je moje tetování. už zítra my dudes, už zítra.. gotta pray.


✧*・


-